Děti z F-M se dočkají nového hřiště i s kolotočem hříbkem

Dětské hřiště Hříbek prochází v těchto dnech velkou proměnou. Hřiště čeká dispoziční úprava. Opraví se nebo vymění herní prvky a hlavně přibude nový kolotoč ve tvaru hříbku, který si děti oblíbily.

Město postupně staví a rekonstruuje dětská hřiště. V těchto dnech se zaměřilo na hřiště na ulici Puškinova, které se mezi dětmi proslavilo hlavně kolotočem ve tvaru hříbku. Kvůli technickým problémům jej ale město před časem muselo zabezpečit proti točení a jednu dobu zvažovalo jeho trvalé odstranění, což se u široké veřejnosti setkalo s velkou mírou nevole. Netočící se kolotoč však ztratil svůj půvab. Město proto začalo shánět firmu, která by uměla vyrobit hříbek nový. I když nebylo snadné získat dodavatele, zakázka si nakonec svého realizátora našla. Nový hříbek vyjde na více jak jeden a čtvrt milionu korun.

“Kolotoč by se měl co nejvíce rozměrově, funkčně i barevně podobat původnímu kolotoči. Bude mít otočnou plošinu se sedačkami a střechou ve tvaru klobouku hříbku. Veškeré konstrukce již budou z vysoko pevnostních materiálů, které tak snadno nepodlehnou korozi ani mechanickému opotřebení,” nastínil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na hřišti kromě kolotoče nebudou chybět houpačky, prolézačky, šplhací prvky ani pískoviště. Dopadová plocha bude z barevné lité pryže. Kolem hřiště přibude taky nový mobiliář. Laviček bude celkem 17, což je o čtyři více, než tomu bylo před rekonstrukcí, a samozřejmostí budou odpadkové koše, kterých bude u hřiště pět.

Anketa, občan města: “Jsem rád, že se tady pro ty naše děti něco buduje. Byla by tady ještě jedna dobrá věc, a to kdyby tady městský úřad zařídil nějaké kamery, protože přijdou prázdniny, a co se tady děje, to je opravdu špatné. Malé děti se tady pohybují a ty větší jednak mluví sprostě, a jednak se tady popíjí alkohol. Dokonce už i mladiství.”

Nového hřiště včetně kolotoče hříbku se děti dočkají zhruba v polovině prázdnin. Celková úprava hřiště včetně nového kolotoče bude stát více jak 3 miliony korun.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 17.09. 8:44
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 17.09. 8:44
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

KROLSTAV BESKYD s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 970 Kč do 25 000 Kč

Detail

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 16 000 Kč

Detail

H+P AUTODÍLY, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků