Děti z F-M se dočkají nového hřiště i s kolotočem hříbkem

Dětské hřiště Hříbek prochází v těchto dnech velkou proměnou. Hřiště čeká dispoziční úprava. Opraví se nebo vymění herní prvky a hlavně přibude nový kolotoč ve tvaru hříbku, který si děti oblíbily.

Reklama

Město postupně staví a rekonstruuje dětská hřiště. V těchto dnech se zaměřilo na hřiště na ulici Puškinova, které se mezi dětmi proslavilo hlavně kolotočem ve tvaru hříbku. Kvůli technickým problémům jej ale město před časem muselo zabezpečit proti točení a jednu dobu zvažovalo jeho trvalé odstranění, což se u široké veřejnosti setkalo s velkou mírou nevole. Netočící se kolotoč však ztratil svůj půvab. Město proto začalo shánět firmu, která by uměla vyrobit hříbek nový. I když nebylo snadné získat dodavatele, zakázka si nakonec svého realizátora našla. Nový hříbek vyjde na více jak jeden a čtvrt milionu korun.

“Kolotoč by se měl co nejvíce rozměrově, funkčně i barevně podobat původnímu kolotoči. Bude mít otočnou plošinu se sedačkami a střechou ve tvaru klobouku hříbku. Veškeré konstrukce již budou z vysoko pevnostních materiálů, které tak snadno nepodlehnou korozi ani mechanickému opotřebení,” nastínil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na hřišti kromě kolotoče nebudou chybět houpačky, prolézačky, šplhací prvky ani pískoviště. Dopadová plocha bude z barevné lité pryže. Kolem hřiště přibude taky nový mobiliář. Laviček bude celkem 17, což je o čtyři více, než tomu bylo před rekonstrukcí, a samozřejmostí budou odpadkové koše, kterých bude u hřiště pět.

Anketa, občan města: “Jsem rád, že se tady pro ty naše děti něco buduje. Byla by tady ještě jedna dobrá věc, a to kdyby tady městský úřad zařídil nějaké kamery, protože přijdou prázdniny, a co se tady děje, to je opravdu špatné. Malé děti se tady pohybují a ty větší jednak mluví sprostě, a jednak se tady popíjí alkohol. Dokonce už i mladiství.”

Nového hřiště včetně kolotoče hříbku se děti dočkají zhruba v polovině prázdnin. Celková úprava hřiště včetně nového kolotoče bude stát více jak 3 miliony korun.
Escualo Quintet: Tango / koncert

28.05. 19:00 - 25.05. 19:58
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dětský den s dinosaurem

01.06. 14:00 - 25.05. 19:58
Frýdek-Místek, Sady Bedřicha Smetany, Frýdek - Místek

Snídaně s daty / přednáška o trendech na trhu práce

12.06. 10:30 - 25.05. 19:58
Frýdek-Místek, Carbon, zábavní centrum, Frýdek - Místek

Charita Frýdek - Místek
Frýdek-Místek
od 24 500 Kč do 25 500 Kč

Detail

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

J&LaS s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu