Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olešná bude hostit FMsportFEST pro profíky i hobíky

Lokalitu přehrady Olešná a její okolí ovládne ojedinělá multisportovní akce FMsportFEST. Nepořádá ji nikdo jiný než známý horolezec Libor Uher. Sportovní den je určený jak profi sportovcům, tak i amatérům.

FMsportFEST, to je nový počin známého horolezce a sportovce Libora Uhra, který za významné podpory města vypukne o víkendu 15. a 16. června ve sportovně-relaxačním areálu u přehrady Olešná.

“Akce podobného typu si zaslouží naši podporu, a to nejen proto, že k nám lákají návštěvníky z různých koutů republiky i zahraničí a zvyšují atraktivitu dané lokality i prestiž města, ale taky proto, že dávají našim občanům možnost zapojit se do mistrovských závodů a zasoutěžit si po boku mnohdy profesionálních sportovců. Navíc letos se budou moci ve větší míře zapojit i děti a široká sportovně laděná veřejnost,“ sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na účastníky čeká široká škála sportovních disciplín vhodných jak pro profesionální sportovce, tak pro ryzí amatéry. K tradičním kolečkovým bruslím a horským kolům letos přibude nově i běh, triatlon a koloběžky. Organizátoři připraví jak kratší tratě s pevnou distancí, tak i jeden extrémní triatlon, možná jeden z nejtěžších v Evropě, a dvě 24hodinovky.

“Za sebe vnímám velmi pozitivně, že se tam spojuje profesionální a rekreační sport. Podle mě by měli sportovat úplně všichni. V dnešní domě to patří k zdravému životnímu stylu. Většině nás stačí rekreační úroveň, ale více zdatní sportovci hledají v tom extrému zábavu. Já osobní vnímám jeden ze závodů, a to XTRI triatlon GRIZZLYMAN 2019, za extrémní a šílený,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Dvoudenní sportovní maraton startuje v sobotu 15. června v 10 hodin dopoledne.

“Otvírákem festivalu bude Olešná run, tedy běh na 5 km. K méně náročným bude patřit taky krátký závod horských kol a běh jednotlivců. Připraven je i triatlon pro všechny Pandaman, který zahrnuje 0,5 km plavání v Olešné, 15 km trasu na kole a běh na 5 km,” řekl Pobucký.

Zasportovat si budou moci i rodiny s dětmi.

“Pro samotné děti je připravený program na neděli. Po 11 hodině vystartují dětské distance na kolečkových bruslích, kdy máme trasu 500 a 1000 metrů pro úplně ty nejmenší. Takové ty střední děcka už zvládají jeden okruh kolem přehrady, což je 4,5 kilometru, tzn. jedno kolečko. Startují v 11:30 a v 11:35 startují koloběžky na dvě kola kolem přehrady. Pro rodiny s dětmi to není problém, ať už pojedou rychle nebo na pohodu,” řekl organizátor akce Libor Uher.

Chybět nebude ani dětský doprovodný program.

“Budou tam určitě nějaké slackliny, což je chůze po laně nebo po široké pásce, které budou natažené mezi stromy v různých obtížnostech. Jednáme s hokejem Frýdek-Místek o tom, abychom tam zřídili takový malý fotbalový a hokejbalový kurt, aby se tam dal zahrát nějaký turnaj, který by si děcka mohla zahrát,” dodal Uher.

Zájemci o startovní číslo na FMsportFESTu se mohou už teď registrovat na oficiálních internetových stránkách akce www.fmsportfest.cz.

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail