Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sečení trávy je kvůli proměnlivému počasí ve skluzu

Sečení trávy je ve městě ve skluzu. Může za to proměnlivé počasí. Už dnes je jisté, že první seč se minimálně o týden protáhne. Město plánuje kroky, jak upravit harmonogram kosení.

Horko, sucho, déšť a zase horko. Proměnlivé počasí letošního jara zapříčinilo, že se se sečením trávy začalo později, než je běžné. Kvůli dešťovým srážkám pak musely Technické služby práce několikrát úplně zastavit.

“Práce jsou v této fázi zhruba o týden opožděny. Harmonogram, kterým jsme měli dokončit seč do konce května, zcela jistě nestihneme. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Očekáváme, že do 10. června budeme s pracemi hotovi. Moc se za to občanům omlouváme. Situace je ale taková, že pokud bychom těmi traktorovými sekačkami do toho terénu vjeli, provedli bychom tam asi více škody než užitku. Ohlasy na to jsou v rámci facebooku různě, je ale spousta lidí, která to chápe, dokonce někteří i tu vyšší trávu tolerují,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

V minulých letech na základě požadavků občanů, město seče trávy přidávalo. Kvůli nynějšímu počasí, zejména pak přibývajícím horkým dnům, řeší úpravu harmonogramu, který počet sečí nejspíše sníží.

„Pokud bude velké sucho, kosit tak často nebudeme. Zaprvé tráva v horku tak často neroste, a zadruhé ji slunce poškozuje a místy i vypaluje. Pak vznikají nevzhledná žlutá, až vyprahlá místa. Chceme udržet vodu v půdě a přilákat hmyz, což krátce posečený a vyprahlý trávník nedokáže. Nicméně, nechceme mít ve městě ani trávu po kolena, která kvete a způsobuje problémy alergikům, drží se v ní klíšťata a navíc znesnadňuje pohyb psům i dětem. Kosit tedy budeme ve městě v návaznosti na klimatické podmínky,“ řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

“Předkládali jsme ve spolupráci s odborem životního prostředí stanovisko, jak dál pokračovat vedení města. Jednoznačně doporučujeme v tom trendu, jak je za ta léta nastaven, pokračovat, s tím, že se bude individuálně posuzovat v návaznosti na klimatické podmínky. I v rámci harmonogramů, které jsou hrubě orientační, může dojít k přeskupení, protože i teď v této fázi budeme po sídlišti Slezská pravděpodobně přecházet do sídliště Kolaříkovo, a v průběhu příštího týdne budeme provádět seče v parterových plochách a na veřejných pohřebištích,” upozornil Kohut.

V letošním roce město zkouší sečení i tzv. mulčováním, tzn. že posečená tráva se nesbírá, ale rozmělněná zůstává na trávníku, což jej obohacuje o živiny. V současnosti zaměstnanci technických služeb tímto způsobem sečou zejména plochy v některých parcích.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

LAMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků