Reklama

Sečení trávy je kvůli proměnlivému počasí ve skluzu

Sečení trávy je ve městě ve skluzu. Může za to proměnlivé počasí. Už dnes je jisté, že první seč se minimálně o týden protáhne. Město plánuje kroky, jak upravit harmonogram kosení.

Reklama

Horko, sucho, déšť a zase horko. Proměnlivé počasí letošního jara zapříčinilo, že se se sečením trávy začalo později, než je běžné. Kvůli dešťovým srážkám pak musely Technické služby práce několikrát úplně zastavit.

“Práce jsou v této fázi zhruba o týden opožděny. Harmonogram, kterým jsme měli dokončit seč do konce května, zcela jistě nestihneme. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Očekáváme, že do 10. června budeme s pracemi hotovi. Moc se za to občanům omlouváme. Situace je ale taková, že pokud bychom těmi traktorovými sekačkami do toho terénu vjeli, provedli bychom tam asi více škody než užitku. Ohlasy na to jsou v rámci facebooku různě, je ale spousta lidí, která to chápe, dokonce někteří i tu vyšší trávu tolerují,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

V minulých letech na základě požadavků občanů, město seče trávy přidávalo. Kvůli nynějšímu počasí, zejména pak přibývajícím horkým dnům, řeší úpravu harmonogramu, který počet sečí nejspíše sníží.

„Pokud bude velké sucho, kosit tak často nebudeme. Zaprvé tráva v horku tak často neroste, a zadruhé ji slunce poškozuje a místy i vypaluje. Pak vznikají nevzhledná žlutá, až vyprahlá místa. Chceme udržet vodu v půdě a přilákat hmyz, což krátce posečený a vyprahlý trávník nedokáže. Nicméně, nechceme mít ve městě ani trávu po kolena, která kvete a způsobuje problémy alergikům, drží se v ní klíšťata a navíc znesnadňuje pohyb psům i dětem. Kosit tedy budeme ve městě v návaznosti na klimatické podmínky,“ řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

“Předkládali jsme ve spolupráci s odborem životního prostředí stanovisko, jak dál pokračovat vedení města. Jednoznačně doporučujeme v tom trendu, jak je za ta léta nastaven, pokračovat, s tím, že se bude individuálně posuzovat v návaznosti na klimatické podmínky. I v rámci harmonogramů, které jsou hrubě orientační, může dojít k přeskupení, protože i teď v této fázi budeme po sídlišti Slezská pravděpodobně přecházet do sídliště Kolaříkovo, a v průběhu příštího týdne budeme provádět seče v parterových plochách a na veřejných pohřebištích,” upozornil Kohut.

V letošním roce město zkouší sečení i tzv. mulčováním, tzn. že posečená tráva se nesbírá, ale rozmělněná zůstává na trávníku, což jej obohacuje o živiny. V současnosti zaměstnanci technických služeb tímto způsobem sečou zejména plochy v některých parcích.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 5:07
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 5:07
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu