Přenosný kyslíkový koncentrátor pomůže nemocným

Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek pořídilo přenosný kyslíkový koncentrátor. Zařízení bude půjčovat nemocným, kteří musí podstupovat oxygenterapii. Pacienti díky němu budou moci vyjít ze svého bytu ven a žít takřka běžným životem.

Seniorům a zdravotně postiženým lidem, kteří musí ve své domácnosti využívat kyslíkový koncentrátor, teď svitla naděje, že se i oni budou moci projít na čerstvém vzduchu, navštívit své blízké nebo se účastnit kulturních akcí. Centrum pečovatelské služby totiž pořídilo přenosný kyslíkový koncentrátor a ten bude pacientům půjčovat.

“Tento přístroj je určen pro lidi, kteří mají infikovanou od lékaře dlouhodobou domácí oxygenterapii. Má jednoduché ovládání. Tím, že má baterie, může se používat na ven, vydrží kolem čtyř hodin, a pokud se lidé dostanou do místnosti, napájí se prostřednictvím běžné elektrické sítě, takže ho můžou vzít jak na návštěvu, tak na procházku. Manipulace s ním je opravdu jednoduchá. Nejdůležitější je to, že je opravdu velmi lehký, má jen 2,3 kg včetně baterie. Pro lidi oslabení nemocí to tak není taková zátěž,” popsala vedoucí sociálně právní poradny Anna Vejmelka.

Na pořízení přístroje Centru pečovatelské služby přispělo město.

“Naše příspěvková organizace Centrum pečovatelské služby, která získává z rozpočtu města více než 12 milionů korun poskytuje obyvatelům Frýdku-Místku pečovatelskou službu, provozuje centrum denních služeb Domovinka, ale také zřídila půjčovnu kompenzačních pomůcek. Je možné si zapůjčit invalidní vozíky, polohovací postele, chodítka a další pomůcky. Jsem rád, se nabídka kompenzačních pomůcek neustále rozšiřuje. Nyní se povedlo Centru pečovatelské služby díky dotací z městského rozpočtu, která činila 95 200 korun zakoupit přenosný kyslíkový koncentrátor, což byl požadavek mnoha občanů,

kteří z důvodů své nemoci používají klasický kyslíkový koncentrátor a byli de facto „uvězněni“ pouze ve svém domově. S přenosným kyslíkovým koncentrátorem mohou vyjít ven, chodit na procházky, což přispěje k jejich lepší fyzické i psychické kondici,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Přenosný kyslíkový koncentrátor si budou moci zájemci půjčit přímo v půjčovně kompenzačních pomůcek centra na Zámecké ulici.

“Dohodli jsme se, aby byl ten přístroj opravdu seniorům a zdravotně postiženým přístupný, že to bude řešeno tak, že bude vratná kauce 1500 korun, půjčovné na den bude 100 korun, každý si pořídí svou kanylu na 50 korun, a pokud by někdo chtěl náhradní druhou baterii, tak ta bude za 5 korun na den,” uvedla Vejmelka.

Přístroj bude lidem k dispozici od 15. června.
Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

Dnes 15:00 - 10:23
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 20.10. 10:23
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 20.10. 10:23
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu