Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V horkých dnech zchladí Frýdek-Místek kropicí vůz

Do ulic města vyjel kropicí vůz Technických služeb. V horkých dnech, kdy se teploty přehoupnou přes 30 stupňů Celsia, projíždí frekventovanými ulicemi a užitkovou vodou skrápí vyprahlé silnice a osvěžuje vzduch.

Tropické teploty posledních dní povolaly do služby kropicí vůz Technických služeb. Jeho cílem je alespoň částečně osvěžit rozpálené ulice města a přispět tak v horkých dnech k vytvoření příjemnější atmosféry.

“Horké dny udeřily na Frýdek-Místek. Možná jste už zaregistrovali kropicí vozy.Jako každým rokem, když přijdou taková tropická vedra, vyjíždí Technické služby s kropicími vozy do ulic a snaží se ty podmínky ve městě nějakým způsobem zlepšit, aby se nám dalo lépe dýchat,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Komunikace jsou pomocí přední lišty o rozměrech dvou metrů zkrápěny, čímž dochází k ochlazování vozovky, dochází ke snižování prašnosti a tím pádem zlepšování prostředí. Kropicí vůz má v zadní části trysku, která je schopná vytvářet vodní mlhu, čímž dochází k zvlhčování a ochlazování ovzduší,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kropení zahájily technické služby 12. června. Podle počasí se bude odvíjet další harmonogram. Dá se však očekávat, že osvěžovat vzduch a skrápět silnice budou během celého léta.

“Občané na našich webových stránkách mohou najít komunikace, kterých se to bude týkat. Jsou to ty hlavní tahy, největší třídy, kde je největší populace občanů, samozřejmě obě náměstí a další lokality,” sdělil Kohut

Kromě svlažování ulic kropicími vozy připravuje město i další opatření.

“V současné době se připravuje speciální akce na mateřských a základních školách, kde připravujeme projekčně záchytné nádrže na vodu, které by pak sloužily technickým službám k zalévání zeleně, tzn., připravujeme kroky, abychom zadržovaly dešťovou vodu a pak ji využívaly v takových to horkých dnech ve prospěch celého města,” řekl Pobucký

Na závěr malá zajímavost. Během jednoho tropického dne spotřebují Technické služby na kropení zhruba 30 tisíc litrů užitkové vody.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy