Reklama

V horkých dnech zchladí Frýdek-Místek kropicí vůz

Do ulic města vyjel kropicí vůz Technických služeb. V horkých dnech, kdy se teploty přehoupnou přes 30 stupňů Celsia, projíždí frekventovanými ulicemi a užitkovou vodou skrápí vyprahlé silnice a osvěžuje vzduch.

Reklama

Tropické teploty posledních dní povolaly do služby kropicí vůz Technických služeb. Jeho cílem je alespoň částečně osvěžit rozpálené ulice města a přispět tak v horkých dnech k vytvoření příjemnější atmosféry.

“Horké dny udeřily na Frýdek-Místek. Možná jste už zaregistrovali kropicí vozy.Jako každým rokem, když přijdou taková tropická vedra, vyjíždí Technické služby s kropicími vozy do ulic a snaží se ty podmínky ve městě nějakým způsobem zlepšit, aby se nám dalo lépe dýchat,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Komunikace jsou pomocí přední lišty o rozměrech dvou metrů zkrápěny, čímž dochází k ochlazování vozovky, dochází ke snižování prašnosti a tím pádem zlepšování prostředí. Kropicí vůz má v zadní části trysku, která je schopná vytvářet vodní mlhu, čímž dochází k zvlhčování a ochlazování ovzduší,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kropení zahájily technické služby 12. června. Podle počasí se bude odvíjet další harmonogram. Dá se však očekávat, že osvěžovat vzduch a skrápět silnice budou během celého léta.

“Občané na našich webových stránkách mohou najít komunikace, kterých se to bude týkat. Jsou to ty hlavní tahy, největší třídy, kde je největší populace občanů, samozřejmě obě náměstí a další lokality,” sdělil Kohut

Kromě svlažování ulic kropicími vozy připravuje město i další opatření.

“V současné době se připravuje speciální akce na mateřských a základních školách, kde připravujeme projekčně záchytné nádrže na vodu, které by pak sloužily technickým službám k zalévání zeleně, tzn., připravujeme kroky, abychom zadržovaly dešťovou vodu a pak ji využívaly v takových to horkých dnech ve prospěch celého města,” řekl Pobucký

Na závěr malá zajímavost. Během jednoho tropického dne spotřebují Technické služby na kropení zhruba 30 tisíc litrů užitkové vody.
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Pobyty pro zdraví s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Prestige Thai Massage s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 800 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu