Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M řešili opravy cest i nová jména některých mostů

Nové názvy některých mostů a rekonstrukce silnic, toto a další body měli na seznamu své poslední schůze radní města. V příspěvku se na to, co projednávali, blíže zaměříme.

Na frýdeckém magistrátu proběhla 21. schůze rady města, na které radní projednali na 30 bodů. Mimo jiné byla do tržního řádu zahrnuta další frekventovaná místa.

“Ve městě je regulován prodej a poskytování služeb mimo kamenné provozovny. Prostřednictvím tržního řádu jsou ale přesně stanovena místa, na kterých lze prodej nebo služby poskytovat i mimo kamennou prodejnu. Kromě obou hlavních náměstí, sadů u řeky Ostravice, Olešné nebo areálů bývalých textilek, byl nově do tržního řádu zahrnut taky prostor Faunaparku, lokalita stadionu TJ Slezan a prostranství u Frýdy. Všechna prostranství byla do tržního řádu zařazena v návaznosti na konání společenských, kulturních a sportovních akcí. Pokud by do tržního řádu zařazena nebyla, pak by se mělo za to, že se na nich nesmí konat stánkový prodej, a to není v rámci konání akcí žádoucí. Tržní řád také přesně vymezuje pravidla pro prodejce, včetně povinnosti udržování čistoty a vybavení tržních míst,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Rada schválila také opravy dalších komunikací i prostor před garážemi.

“Opravena bude část komunikace K lesu a taky Na Podlesí ve Frýdku, dále komunikace 1. máje na Rivieře - podél panelového domu 1831 až 1838 - naproti bassebalového hřiště. Nový koberec dostane taky ulice Mozartova na Rivieře - od křižovatky s ulicí 28. října po konec paneláku 1779, a Bohuslava Martinů v Místku. Náklady na opravy těchto komunikací jsou vyčísleny na více jak 2,5 milionu korun. Realizovat je budou městské technické služby. Ty také zajistí rekonstrukci prostoru před garážemi na ulici Lubojackého ve Frýdku, kde budou vybudovány zbrusu nové zpevněné plochy s odvodněním,” popsal primátor.

Další oprava, kterou radní schválili, se týká střechy ZUŠ ve Frýdku.

“Plechovou střechu začátkem března poškodil silný vítr. Část ji strhl a přehodil přes hřeben budovy. Část poškozené střechy byla přechodně zajištěna proti prosáknutí vody a nyní ji čeká oprava. Po odstranění i zbylé části plechové střechy, získá celá střecha zbrusu novou krytinu, včetně hromosvodu a okapů. Náklady přesáhnou půl milionu korun. Na úhradě se bude částečně podílet i pojišťovna, která uhradí náklady spojené s opravou střechy poškozené větrem,” řekl Pobucký.

Dva hlavní mosty ve městě by se také mohly konečně dočkat oficiálního pojmenování. Radní doporučili zastupitelům, aby na svém dalším zasedání jejich pojmenování odsouhlasili.

“Most na ulici Hlavní, tedy most na průtahu městem, by se měl oficiálně jmenovat Most sjednocení. A most na ulici Revoluční - u bývalého Selika nebo u bazénu chcete-li - by se měl oficiálně jmenovat Koloredovský most, tedy tak, jak se mu říká už nyní. S názvy ještě musí souhlasit zastupitelé,” sdělil primátor Pobucký.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a informace vám přineseme v samostatných reportážích dalších Frýdeckomísteckých expresů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy