Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olešnou a okolí ovládl festival FMsportFest

Lokalitu přehrady Olešná a její okolí ovládla ojedinělá multisportovní akce FMsportFEST. Dva sportovní dny si v malebném podhůří Beskyd užili jak profesionální sportovci, tak také amatéři a děti.

Sportovně-rekreační oblast Olešná se stala dějištěm prvního ročníku multisportovního festivalu FMsportFest. Dvoudenní akci pro všechny bez rozdílu věku i fyzické zdatnosti uspořádal Libor Uher, známý horolezec a pořadatel extrémních závodů v regionu, jako je LH24 nebo Beskydská sedmička. Na účastníky čekalo pět disciplín a devět kategorií. Otvírákem festivalu byl v 5 hodin ráno extrémní triatlon Grizzlyman, v 10 dopoledne pak na Olešné odstartoval závod Olešnárun, tedy běh na 5 km.

“Odstartoval běh na 5 km, který se běží kolem Olešné. Jde o běh pro běžce, kteří nemusí být nijak speciálně trénovaní. O to složitější bude běh odpolední, což je trail po Palkovických Hůrkách, což je běh na 24 km a jde o závod, který už je náročný a má převýšení přes tisíc metrů,” popsala organizátorka a rozhodčí běhů Klára Maštalířová.

Nejrychlejším běžcem Olešnárunu s časem 17:35 se stal Milan Vinklárek.

“Běželo se dobře, až na to teplo. Trať je tady pěkná. Výkon mě překvapil. Do čtvrtého kilometru jsme běželi tři, v kopci jsem nastoupil a utekl jsem jim. Silou vůle jsem to udržel, ale to vedro udělalo svoje. Ten konec už byla bolest,” řekl nejrychlejší běžec Olešnárunu Milan Vinklárek.

Na druhé místo s časem 17:52 doběhl Jan Židek.

“Druhé místo je fajn, jsem spokojený. Kolega, který mě předběhl byl hodně silný. Ale spokojenost, vzhledem k počasí...” sdělil běžec Jan Židek.

Brozovým borcem se stal Petr Filipec.

“Bylo to super. Konkurence byla. První dva kiláky se běželo dobře, pak to vedro udělalo svoje, ale naštěstí jsem měl s sebou vodu. Třetí místo dobrý,” řekl Petr Filipec.

I když ještě nedoběhli poslední běžci, na start už se postavila další kategorie, a to krátký závod horských kol PH2 Short a PH4 Long a zároveň MTB PH24.

Anketa, bikeři: 1. “Moc se těším. Byl jsem tady minulý rok jako jednotlivec, když byla ta blatiska a bylo to úžasný.” 2. “Těším se, akorát to vedro bude úmorné. Už se těším na noc. Minulý týden jsem ujel 24 hodin, teď bude druhá. Uvidím, jak jsem se stihl zregenerovat.”

Na své si samozřejmě přišli i in-linisté, a to v rámci tradiční INLINE24. A jak se vůbec zrodil nápad uspořádat dvoudenní sportovní maraton?

“Rodilo se to těžce. My děláme 8. ročník bruslí a asi po třetím ročníku jsme si řekli, že ten okruh je blokován pouze pro jeden druh sportu, proto jsem koketoval, jak tady dostat i další disciplíny, aby se nehádali bikeři s běžci a in-linisty, a vznikl tady ten festival,” uvedl organizátor FMsportFestu Libor Uher.

Akci, jejíž součástí byly i závody pro děti, například na koloběžkách nebo kolečkových bruslích, podpořilo také město.

“Město podporuje sport ve městě, a proto podpořilo i tuto akci. Jedná se o soubor několika sportů od méně náročných, jako je běh, až po více náročné, jako je triatlon. Já bych chtěl moc poděkovat Liborovi a jeho týmu, že organizují tyto akce, na kterých si příznivci sportu přijdou na své,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

První ročník FMsportFestu skončil, ovšem už dnes se v hlavě Libora Uhra rodí nápady na příští ročník. Co si Libor Uher pro příští rok vymyslí, na to si budeme muset počkat. Už dnes je ale jasné, že to jako vždy bude extrémní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Staříč - Diamo
Staříč
od 17 300 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Staříč - Diamo
Staříč
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Richard Vojkovský - pracoviště
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail