Reklama

Sociální služby ve F-M se budou dále rozvíjet

Sociální služby, které na území města poskytují občanům nejrůznější organizace, se budou dále rozvíjet. Na posledním jednání zastupitelstva schválili zastupitelé důležitý dokument, nezbytný pro další fungování těchto organizací.

Reklama

Zastupitelstvo na svém 5. jednání schválilo Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a navazujících aktivit města na období 2019-2021, jedná se o velmi důležitý dokument, který určuje, jakým směrem se bude sociální oblast v daném období ubírat.

“V souvislosti se stárnutím populace a rostoucím počtem onemocnění demencemi je plánováno vybudovat nové zázemí centra denních služeb pro seniory, rozšířit kapacity pobytové služby domova se zvláštním režimem, domova pro seniory i pečovatelské služby. Rovněž se připravuje zkvalitnění a rozšíření kapacit terénních a pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením a vybudování chráněného bydlení pro osoby s duševním onemocněním v souvislosti s realizací centra duševního zdraví v rámci reformy psychiatricképéče,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Cílem Komunitního plánu je také podpora rodin s dětmi při předcházení a řešení nepříznivých sociálních situací. A to například navýšením kapacity nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, podporou volnočasových a vzdělávacích aktivit i podporou odborné pomoci, která směřuje ke zvyšování rodičovských kompetencí a zkvalitňování rodinných vztahů.

“Zastupitelé rovněž schválili neinvestiční dotace ve výši 275 000 Kč. Tuto částku si rozdělí Slezská diakonii, Charita Frýdek-Místek, Nadační fond Pavla Novotného, Centrum nové naděje a Senioři Frýdek-Místek,” pokračoval Sikora.

Sociální oblast a její podpora patří k prioritám vedení města.
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 145 Kč

Detail

GANGA RESTU s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu