Sociální služby ve F-M se budou dále rozvíjet

Sociální služby, které na území města poskytují občanům nejrůznější organizace, se budou dále rozvíjet. Na posledním jednání zastupitelstva schválili zastupitelé důležitý dokument, nezbytný pro další fungování těchto organizací.

Zastupitelstvo na svém 5. jednání schválilo Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a navazujících aktivit města na období 2019-2021, jedná se o velmi důležitý dokument, který určuje, jakým směrem se bude sociální oblast v daném období ubírat.

“V souvislosti se stárnutím populace a rostoucím počtem onemocnění demencemi je plánováno vybudovat nové zázemí centra denních služeb pro seniory, rozšířit kapacity pobytové služby domova se zvláštním režimem, domova pro seniory i pečovatelské služby. Rovněž se připravuje zkvalitnění a rozšíření kapacit terénních a pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením a vybudování chráněného bydlení pro osoby s duševním onemocněním v souvislosti s realizací centra duševního zdraví v rámci reformy psychiatricképéče,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Cílem Komunitního plánu je také podpora rodin s dětmi při předcházení a řešení nepříznivých sociálních situací. A to například navýšením kapacity nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, podporou volnočasových a vzdělávacích aktivit i podporou odborné pomoci, která směřuje ke zvyšování rodičovských kompetencí a zkvalitňování rodinných vztahů.

“Zastupitelé rovněž schválili neinvestiční dotace ve výši 275 000 Kč. Tuto částku si rozdělí Slezská diakonii, Charita Frýdek-Místek, Nadační fond Pavla Novotného, Centrum nové naděje a Senioři Frýdek-Místek,” pokračoval Sikora.

Sociální oblast a její podpora patří k prioritám vedení města.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 22:09
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 08.12. 22:09
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 08.12. 22:09
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků