Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšlápněte si na Lysou horu s průvodcem

Turistické informační centrum připravilo další ze série komentovaných výstupů na Lysou horu. Průvodce během túry účastníky seznámí s celou řadou zajímavostí. Například je seznámí s nejstarší hospůdkou v Beskydech. Bude toho ale mnohem více.

Další ročník komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu je tady. Ten první startuje v úterý 9. července.

“Letos budou Lysohorská nej plná novinek. Vždy jsme startovali komentované výstupy z Ostravice, nyní se začátek trasy přesouvá do Malenovic. Je to sice oproti původní trase delší, ale o to více atraktivnější,“ sdělila Lucie Talavašková, marketingová manažerka TIC F-M.

Výstup na Lysou horu díky rozložení do několika zastávek zvládnou i méně zdatní turisté a rodiny s dětmi.

“V průběhu zhruba tříhodinového výšlapu s průvodcem účastníci objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet Ondrášovy díry. Průvodce připomene také, že není radno podceňovat ani Lysou horu a pro všechny účastníky je připraveno také jedno překvapení. S průvodcem zavítáme do míst, kde se jen tak návštěvníci nepodívají. Ve spolupráci S Českým hydrometeorologickým ústavem umožníme podívat se pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené profesionální meteorologické stanici v České republice,“ popsala Talavašková.

Výstupy budou ve vybraných termínech také tematicky zpestřené. V úterý 6. srpna doprovodí účastníky na Lysou horu sám Lašský král a v úterý 20. srpna se vydají účastníci za západem slunce. Termíny výstupů najdou zájemci na stránkách www.visitfm.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyArmáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail