Vyšlápněte si na Lysou horu s průvodcem

Turistické informační centrum připravilo další ze série komentovaných výstupů na Lysou horu. Průvodce během túry účastníky seznámí s celou řadou zajímavostí. Například je seznámí s nejstarší hospůdkou v Beskydech. Bude toho ale mnohem více.

Další ročník komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu je tady. Ten první startuje v úterý 9. července.

“Letos budou Lysohorská nej plná novinek. Vždy jsme startovali komentované výstupy z Ostravice, nyní se začátek trasy přesouvá do Malenovic. Je to sice oproti původní trase delší, ale o to více atraktivnější,“ sdělila Lucie Talavašková, marketingová manažerka TIC F-M.

Výstup na Lysou horu díky rozložení do několika zastávek zvládnou i méně zdatní turisté a rodiny s dětmi.

“V průběhu zhruba tříhodinového výšlapu s průvodcem účastníci objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet Ondrášovy díry. Průvodce připomene také, že není radno podceňovat ani Lysou horu a pro všechny účastníky je připraveno také jedno překvapení. S průvodcem zavítáme do míst, kde se jen tak návštěvníci nepodívají. Ve spolupráci S Českým hydrometeorologickým ústavem umožníme podívat se pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené profesionální meteorologické stanici v České republice,“ popsala Talavašková.

Výstupy budou ve vybraných termínech také tematicky zpestřené. V úterý 6. srpna doprovodí účastníky na Lysou horu sám Lašský král a v úterý 20. srpna se vydají účastníci za západem slunce. Termíny výstupů najdou zájemci na stránkách www.visitfm.cz.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 11:45
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 08.12. 11:45
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 08.12. 11:45
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků