Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšlápněte si na Lysou horu s průvodcem

Turistické informační centrum připravilo další ze série komentovaných výstupů na Lysou horu. Průvodce během túry účastníky seznámí s celou řadou zajímavostí. Například je seznámí s nejstarší hospůdkou v Beskydech. Bude toho ale mnohem více.

Další ročník komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu je tady. Ten první startuje v úterý 9. července.

“Letos budou Lysohorská nej plná novinek. Vždy jsme startovali komentované výstupy z Ostravice, nyní se začátek trasy přesouvá do Malenovic. Je to sice oproti původní trase delší, ale o to více atraktivnější,“ sdělila Lucie Talavašková, marketingová manažerka TIC F-M.

Výstup na Lysou horu díky rozložení do několika zastávek zvládnou i méně zdatní turisté a rodiny s dětmi.

“V průběhu zhruba tříhodinového výšlapu s průvodcem účastníci objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet Ondrášovy díry. Průvodce připomene také, že není radno podceňovat ani Lysou horu a pro všechny účastníky je připraveno také jedno překvapení. S průvodcem zavítáme do míst, kde se jen tak návštěvníci nepodívají. Ve spolupráci S Českým hydrometeorologickým ústavem umožníme podívat se pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené profesionální meteorologické stanici v České republice,“ popsala Talavašková.

Výstupy budou ve vybraných termínech také tematicky zpestřené. V úterý 6. srpna doprovodí účastníky na Lysou horu sám Lašský král a v úterý 20. srpna se vydají účastníci za západem slunce. Termíny výstupů najdou zájemci na stránkách www.visitfm.cz.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí náměstí T.G. Masaryka 1260 okres Frýdek-Místek, příspěvková or
Frýdlant nad Ostravicí
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: dop
Krmelín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BESKYD DZR, o.p.s. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků