Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MŠ Pastelka z F-M třídily odpad s technickými službami

Pozitivnímu přístupu k životnímu prostředí učí děti v Mateřské škole Pastelka. Za tímto účelem oslovili technické služby, které zorganizovaly akci, na níž malí žáčci třídili odpad. Akce měla u dětí velký úspěch.

To, že je třeba učit už ty nejmenší děti k lásce k přírodě a čistotě venkovního prostředí, dobře vědí v Mateřské škole Pastelka. Proto pro své žáčky pedagogové uspořádali akci, na které se podílely také technické služby. Děti tak měly možnost zúčastnit se bezpečně sběru odpadků.

“S dětmi chodíme často na procházky po okolí a všimli jsme si, že kolem řeky je velké množství odpadků. Z hygienických důvodů na ně ale děti nemohou sahat, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Technické služby. Paní Zahradníková byla velice nadšená našim zájmem a celou akci krásně zorganizovala,” řekla učitelka MŠ Pastelka Lenka Babuňková.

Anketa, děti: 1. “Mně se to hodně líbilo. Hlavně to, jak jsme sbírali odpadky kleštěmi.” 2. “Mně se líbilo velké čistící auto a jak jsme měli kleště a sbírali odpadky.” 3. “Mně se taky líbilo, jak jsme sbírali odpadky.”

Akce bavila nejen děti, přínos pozitivně vnímají i technické služby.

“Využili jsme nabídky Mateřské školy Pastelka ze Slezské, kdy tamní paní učitelky děti učí pozitivnímu přístupu k přírodě. Zorganizovali jsme akci, kdy se děti učily třídit odpad. Měli jsme připravené barevné pytle a speciálními kleštičkami, které běžně používáme, si děti vyzkoušely posbírat nalezený odpad, náležitě jej vytřídit. Nejvíce nadšené byly ze strojního čištění, protože jsme jim předvedli ukázku strojního zametače a mohly si vyzkoušet vnitřní prostory. Měli jsme z toho dobrý pocit, vyšlo počasí a každé dítě dostalo od nás i upomínkový předmět,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Protože měla akce velký ohlas, jsou technické služby připraveny akci zopakovat a doufají, že o ni budou mít zájem i další školky a školy ve městě.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 30 270 do 30 930 Kč/měsíc

Detail

SENIOR DOMY POHODA a.s., Třinec
Třinec
od 24 700 do 28 700 Kč/měsíc

Detail

Okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků