Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezi F-M a Sviadnovem povede opravená lávka

Lávka mezi městem a Sviadnovem projde opravou. Důvodem je její velmi špatný technický stav. Lidé a cyklisté, kteří přes ni přecházejí, musí počítat s omezením.

Lávka přes řeku Ostravici, která spojuje Frýdek-Místek s vedlejší obcí Sviadnov a kterou využívají jak pěší, tak cyklisté, je na hranici své životnosti. Při pohybu chodců vykazuje značné kmitání, a to nejen horizontální, ale i vertikální, a nosná konstrukce jeví vysoké známky koroze. Proto ji teď čeká radikální oprava.

“Je to stará lávka, která ještě neprošla obnovou. Později jsme všechny lávky v prostředí kolem řeky upravovali a zpevňovali, takže totéž chystáme pro tuto lávku. Ona se dneska poměrně dost houpe, takže tam přibudou kotvící lana a celé zpevnění té lávky. Odkopou se některé betonové konstrukce, obnoví se a v neposlední řade se celá natře a dá se tak, aby vypadala jako ty ostatní lávky,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Opravená lávka bude mít žlutou barvu. Ve městě je totiž pět lávek pro pěší a každá je jinak zbarvená. To přispívá mimo jiné i k rychlejší a snadnější orientaci nebo navigaci. Po zelené, modré, červené a betonové šedé lávce povede přes Ostravici právě i lávka žlutá. Opravou pak projde také mostovka lávky.

“Stejně jako u oprav jiných lávek ve městě dojde k opravě povrchu lávky. Dojde ke zrušení stávajícího povrchu, který nahradí pozinkované rošty, aby ta lávka v zimě neklouzala,” dodal Deutscher.

Po celou dobu rekonstrukce budou moci lidé a cyklisté využít „Lískovecký most“ u vlakového nádraží v Lískovci nebo Koloredovský most u bývalého Selika v Místku. Práce by měly být hotovy v září. Náklady činí bezmála pět milionů korun a hrazeny budou z městského rozpočtu.  
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

Zítra
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků