Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Frýdku-Místku strávili den na Prašivé

Hora Prašivá je častým cílem beskydských turistů. Díky své dostupnosti ji mohou navštívit také vozíčkáři. Díky tomu mohli toto významné poutní místo našeho regionu navštívit i klienti frýdecko-místeckého Domova pro seniory.


Vedení frýdecko-místeckého Domova pro seniory pro své klienty pořádá různé akce. Mezi ně patří i různé výlety. Letos pětadvacet seniorů strávilo den na Prašivé, která je díky své dostupnosti vhodná i pro vozíčkáře.

„Když je léto, každého to láká do přírody. Týká se to i našich seniorů. Prašivá je blízko, nemusíme se dlouho trápit autobusem, jsme tady za chvíli. Je tady krásně, takže výběr výletu byl jasný,“ řekla sociální pracovnice Michaela Balejová.

„Prašivá je častým výletním cílem občanů Frýdku-Místku, je to nejbližší hora. S místním provozovatelem chaty máme velmi dobré vztahy. Přijeli jsme tady na jeho pozvání,“ dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Na Prašivé se senioři seznámili s historií a současností zdejší chaty. Na čerstvém vzduchu pak mohli zavzpomínat na dobu, kdy tento Beskydský vrchol pravidelně zdolávali.

„Když jsem tady dnes přišla, tak to je úplný zázrak.“ „Pracoval jsem u Lesů ČR, často jsem tady chodil.“ „Já jsem tady byl naposledy před asi padesáti lety na pouti,“ řekli senioři.

Prašivá je totiž významným poutním místem Těšínska. Stojí zde dřevěný kostelík zasvěcený Antonínu Paduánskému.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy