Senioři z Frýdku-Místku strávili den na Prašivé

Hora Prašivá je častým cílem beskydských turistů. Díky své dostupnosti ji mohou navštívit také vozíčkáři. Díky tomu mohli toto významné poutní místo našeho regionu navštívit i klienti frýdeckomísteckého Domova pro seniory.

Vedení Domova pro seniory pro své klienty pořádá řadu akcí a aktivit. Patří mezi ně také různé výlety. Pětadvacet seniorů tak strávilo i den na Prašivé, která je díky své dostupnosti vhodná i pro vozíčkáře.

„Když je léto, každého to láká do přírody. Týká se to i našich seniorů. Prašivá je blízko, nemusíme se dlouho trápit autobusem, jsme tady za chvíli. Je tady krásně, takže výběr výletu byl jasný,“ řekla sociální pracovnice Michaela Balejová.

„Prašivá je častým výletním cílem občanů Frýdku-Místku, je to nejbližší hora. S místním provozovatelem chaty máme velmi dobré vztahy. Přijeli jsme tady na jeho pozvání,“ dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Na Prašivé se senioři seznámili s historií a současností zdejší chaty. Na čerstvém vzduchu pak někteří mohli zavzpomínat na dobu, kdy tento beskydský vrchol pravidelně zdolávali. Jiní jej navštívili poprvé.

„Když jsem tady dnes přišla, tak to je úplný zázrak.“ „Pracoval jsem u Lesů ČR, často jsem tady chodil.“ „Já jsem tady byl naposledy před asi padesáti lety na pouti,“ řekli senioři.

Prašivá je totiž významným poutním místem Těšínska. Stojí zde dřevěný kostelík zasvěcený Antonínu Paduánskému.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků