Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Frýdku-Místku chce centralizovat úředníky

Město se stane vlastníkem bývalé Banky Haná. Na posledním jednání zastupitelstva to schválili jeho členové. Do budovy by se po nutných opravách měli přestěhovat úředníci.

Zastupitelstvo města schválilo 32 hlasy nabytí objektu bývalé Banky Haná, který se nachází v těsné blízkosti frýdeckých radničních budov, protože dlouhodobým záměrem vedení města je centralizovat činnost magistrátu pokud možno do jedné lokality, za účelem zkvalitnění služeb poskytovaných občanům.

“Cílem je centralizovat, tedy směřovat činnost magistrátu do jednoho místa tak, aby klienti nemuseli při vyřizování záležitostí jezdit z jednoho konce města na druhý, což se teď děje například při vyřizování stavebního povolení, kde se ke stavbě musí vyjádřit i další odbory, mimo jiné, také odbor životního prostředí, který sídlí v Místku,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město koupí objekt bývalé banky za necelých 13 milionů korun.

“Budovu jsme koupili s tím záměrem, že do ní po rekonstrukci přesuneme právě odbor životního prostředí, aby lidé měli všechny odbory vydávající stanoviska ke stavbám po ruce a zároveň tak vyřešíme další problém, protože do uvolněných kanceláří v Místku přestěhujeme odbor sociální péče, včetně orgánu sociálně právní ochrany dětí, který je nyní v pronajatých a nevyhovujících prostorách a pronájem městu končí v roce 2021. Takže vyřešíme dvě věci najednou,” dodal Pobucký.

Jak se bude situace kolem bývalé banky, zejména pokud jde o její rekonstrukci a další záležitosti spojené s přesunem odborů, vyvíjet, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPříležitost pro každého s.r.o., Třinec
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail