Reklama

Legendární kolotoč hříbek ve F-M začne brzy sloužit dětem

Oprava dětského hřiště v Puškynově parku se chýlí ke konci. Hřiště prošlo dispoziční úpravou. Opravily a vyměnily se herní prvky, ale hlavně tam bude opět fungovat legendární kolotoč ve tvaru hříbku, který si děti oblíbily.

Stáhnout video
Reklama

Zatím je ještě dětské hřiště v Puškinově parku obehnané plotem a vstup na něj je zakázán. Už brzy ale začne sloužit svému účelu a sice zábavě dětí. 

“V Puškinově parku právě probíhá rekonstrukce celého dětského hřiště. Ty původní dětské prvky, které tady byly funkční a splňovaly veškeré normy jsme zachovali, opravili a přidáváme i nové dětské prvky. Tím hlavním je kolotoč hříbek, který tady historicky byl. Když jsme připravovali rekonstrukci tohoto hřiště, zvažovali jsme, zda-li hříbek zachovat, či nikoliv, protože to byl velký problém. Nedařilo se nám sehnat firmu, která by byla schopná ten hříbek postavit, protože nesplňoval normy. V točícím mechanizmu byla dvoucentimetrová škvíra, kde docházelo k různým zraněním, takže ten hříbek byl demontován, zaslepen, aby se s ním nedalo hýbat. Dnes už vidíte nový hříbek, který je nově vytvořen z nerezy, ta škvíra je velmi malá, aby se tam už dětské ručičky nedostaly a nedocházelo ke zraněním. V současné době už chybí doplnit litou pryž na zem, což jsou takové speciální povrchy, aby když děti spadnou z hracích prvků, neměly žádná zranění,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na otevření hřiště děti zejména z okolí už netrpělivě čekají.

Anketa, děti: 1. “Moc se těším, až to hřiště otevřou. Přeji všem, ať se na něm nikomu nic nestane a ať si ho užívají.” 2. “Hříbek je super. Je o hodně lepší. I ta skluzavka je super. Budeme tady hodně chodit.”

Oproti jiným nebude hřiště s hříbkem oplocené, protože je průchozí. Dohlížet na něj ale budou bezpečnostní kamery. Rekonstrukce by měla být hotova do konce července a poté už by se mělo hřiště otevřít prvním návštěvníkům. Náklady na tuto investiční akci činily necelé tři miliony korun.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Vladimír Holaza
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Elektroservis Paskov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu