Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Prázdniny ve městě" ve F-M zabaví děti ve všední dny

Na děti o prázdninách nuda ve městě nečeká. Ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč a dalšími subjekty pro ně město připravilo tradiční „Prázdniny ve městě“. Ty nabídnou přes padesát nejrůznějších akcí, které je mají pobavit ve všední letní dny.

Dovolená s rodiči, pobytový tábor nebo několik dní u babičky na chalupě je určitě fajn věc, ale ne každé dítě má možnost takto strávit prázdniny. A právě dětem, které velkou část školních prázdnin zůstanou doma, je určen každoroční program s názvem Prázdniny ve městě, který ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč a subjekty, které se zabývají volnočasovými aktivitami, připravilo město.

“Letos se koná již čtrnáctý ročník, který láká na více jak padesát akcí. Ty se konají vždy ve všední dny. Cílem je zabavit děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Projekt je financován městem, takže akce jsou dětem přístupné zdarma,”řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Akce a aktivity budou děti moci navštívit zejména v dopoledních hodinách.

“My jsme společně s dvacítkou organizací připravili 53 akcí, kde děti poznají spoustu nových zájmů a koníčků. Čeká je výtvarka, sportování, deskové hry, poznají práci hasičů, městské policie, seznámí se se včelaři, mají možnost seznámit se s volnočasovými aktivitami, které ve městě probíhají, a třeba na podzim potom některé aktivity navštívit formou pravidelného kroužku. Připravili jsme i řadu novinek. Vrátili jsme se i k akcím, které jsou věnovány menšímu počtu dětí, ale věnují se hlouběji určitému zájmu. Takže s radostí můžeme nabízet legorobotiku, ale třeba i kuchtění nebo keramický workshop. Úplnou novinkou je letos účast mezinárodního eurokempu, který proběhne ve Frýdku-Místku. Mladí Evropané si připravili pro děti sportovní dopoledne, které bude celé dopoledne probíhat v anglickém jazyce, takže děti z Frýdku-Místku si budou moci ověřit nejen své sportovní dovednosti, ale i prolouskat angličtinu,” uvedla ředitelka SVČ Klíč F-M Petra Vlkošová.

“Rád bych poděkoval zaměstnancům SVČ Klíč a také všem organizacím, které umožňují pořádání Prázdnin ve městě,” poděkoval Machala.

Podrobnosti rodiče i děti najdou na webových stránkách www.klicfm.cz a samozřejmě v brožurách, ve kterých jsou veškeré informace včetně kontaktů na pořadatele každé akce. Brožury jsou k dostání ve Středisku volného času Klíč, na informacích v budovách Magistrátu, v Turistickém informačním centru a u sebe je budou mít i pořadatelé přímo na akci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy