Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Penzionu pro seniory pokračuje výměna byt. jader

V Penzionu pro seniory ve Frýdku-Místku pokračuje výměna bytových jader. V současné době má nová jádra už více než polovina bytů. Zbývající byty se jich dočkají do konce léta.

Celkovou výměnou bytových jader a s tím spojených sociálních zařízení prochází byty v Penzionu pro seniory na Lískovecké ulici. Bytová jádra už měla svá nejlepší léta za sebou a jejich stav nevyhovoval současným požadavkům.

“Bytová jádra nevyhovovala standardům cílové skupiny lidí, kteří tady bydlí a jsou imobilní, takže se musela zrekonstruovat, aby lidé měli snadný přístup na toaletu a do koupelen a nedocházelo ke zranění,” sdělil ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

V současné době má Penzion pro seniory polovinu bytů už s novými jádry. K jejich výměně došlo v rámci první etapy v loňském roce. Nyní běží druhá etapa.

“V té předchozí etapě jsme zrekonstruovali 43 bytů. Tato etapa se týká 42 bytů. Celkové náklady jsou zhruba 25 milionů korun. Každý senior, který zde bydlí, je na tři týdny přestěhovaný do náhradního bydlení. Potom naběhnou dělníci, kteří celou jednu stupačku, to je pět až sedm bytů, vymění a vymění i kuchyňskou linku a udělají kompletně rozvody vody atd. Potom se senior může vrátit do nově zrekonstruovaného bytu,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Jsem navýsost spokojená. Mám to všecko po ruce. I ten záchod a koupelka mi teď hodně po zdravotní stránce pomáhá. Mám tam širší madla, sedačku, jsem prostě spokojená,” pochválila obyvatelka Penzionu pro seniory Anna Baťalová.

“Obyvatelé těchto bytů jsou často méně mobilní, jsou to starší obyvatelé, kteří museli zejména v koupelně překonávat různé překážky. Chyběla zde madla, sedátko ve sprchovém koutě, nyní je vše nové. Obyvatelé mají daleko lepší komfort. Zvýšila se kvalita bydlení seniorům, což je náš hlavní cíl,” podotkl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Výměna bytových jader by měla být hotova do konce září. Vedle této investiční akce ale čeká Penzion pro seniory ještě další rekonstrukce.

“Rada města zadala zadání nové investiční akce, a to je rekonstrukce krčku mezi budovami penzionu. Je třeba vyměnit okna, dojde k celkovému zateplení. Přihlásila se jedna jediná firma, naštěstí nasadila nízkou cenu, je to milion čtyři sta tisíc korun, tak předpokládám, že za pár měsíců se podíváme do nově zrekonstruovaného krčku a senioři nebudou v zimě trpět,” řekl Pobucký.

S rekonstrukcí krčku se začne ještě teď v červenci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy