Ve F-M naplno běží celoplošné vysprávky silnic

Město každým rokem investuje do oprav silnic nemalé finanční prostředky. V letošním roce tak na opravy komunikací poputuje přes 36 milionů korun. V porovnáním s loňským rokem je to o téměř dva miliony více.

Silnice a chodníky, které ještě neprošly opravou v minulých letech, vyspravují technické služby v těchto dnech. Zaměstnanci provozu Komunikace zahájili už v dubnu opravy výtluků a následně se pustili do celoplošných oprav. Nejvíce práce se provede teď v létě.

“Jsme teď uprostřed stavební sezóny. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro tyto práce, protože je poznat, že doprava ve městě klesá, i počet lidí, kteří odjíždějí na prázdniny pryč z města, je vysoký. Dá se spolehnout i na počasí, že je třeba 14 dní hezky, takže se dá opravovat. V září a říjnu už ta stavební činnost je hodně postavena na dobrém počasí, což teď se neděje, takže ty práce jsou teď v největším fofru,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Už na konci června zrealizovaly Technické služby celoplošné opravy na ulici Bohuslava Martinů a na ulici K Lesu. V prvním červencovém týdnu dokončily pokládku nového asfaltu na ulici 1. máje na sídliště Riviéra a nyní zahájily vysprávky na sousední ulici Mozartova.

“Ty práce spočívají v odstranění stávajícího asfaltobetonového krytu, vyčištění celé lokality, vyrovnání kanalizačních vpustí, výškového poměru, provedení spojovacího postřiku a následného zaasfaltování. Souběžně s těmito pracemi probíhají i práce na ulici Zahradní, kde je taky celoplošná oprava, ale dochází tam i k výměně silničních obrubníků. Práce by měly skončit v poslední dekádě července,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Hned poté naváží pracovníci na ulici Rokycanova. Při opravě zdejší silnice budou navíc kromě výměny silničních obrubníků vybourané i betonové obrubníky a nově se tam položí 146 metrů silničních a 141 metrů chodníkových obrub.
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků