Reklama

Ve F-M naplno běží celoplošné vysprávky silnic

Město každým rokem investuje do oprav silnic nemalé finanční prostředky. V letošním roce tak na opravy komunikací poputuje přes 36 milionů korun. V porovnáním s loňským rokem je to o téměř dva miliony více.

Stáhnout video
Reklama

Silnice a chodníky, které ještě neprošly opravou v minulých letech, vyspravují technické služby v těchto dnech. Zaměstnanci provozu Komunikace zahájili už v dubnu opravy výtluků a následně se pustili do celoplošných oprav. Nejvíce práce se provede teď v létě.

“Jsme teď uprostřed stavební sezóny. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro tyto práce, protože je poznat, že doprava ve městě klesá, i počet lidí, kteří odjíždějí na prázdniny pryč z města, je vysoký. Dá se spolehnout i na počasí, že je třeba 14 dní hezky, takže se dá opravovat. V září a říjnu už ta stavební činnost je hodně postavena na dobrém počasí, což teď se neděje, takže ty práce jsou teď v největším fofru,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Už na konci června zrealizovaly Technické služby celoplošné opravy na ulici Bohuslava Martinů a na ulici K Lesu. V prvním červencovém týdnu dokončily pokládku nového asfaltu na ulici 1. máje na sídliště Riviéra a nyní zahájily vysprávky na sousední ulici Mozartova.

“Ty práce spočívají v odstranění stávajícího asfaltobetonového krytu, vyčištění celé lokality, vyrovnání kanalizačních vpustí, výškového poměru, provedení spojovacího postřiku a následného zaasfaltování. Souběžně s těmito pracemi probíhají i práce na ulici Zahradní, kde je taky celoplošná oprava, ale dochází tam i k výměně silničních obrubníků. Práce by měly skončit v poslední dekádě července,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Hned poté naváží pracovníci na ulici Rokycanova. Při opravě zdejší silnice budou navíc kromě výměny silničních obrubníků vybourané i betonové obrubníky a nově se tam položí 146 metrů silničních a 141 metrů chodníkových obrub.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Vladimír Holaza
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Elektroservis Paskov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu