Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skvělé jídlo a nová výzva! Takový bude gastrofestival a Beskydské rekordy 17. 8. ve F-M

Sobota 17. srpna bude dnem plným chutné gastronomie a rekordů. Park Pod Zámkem totiž bude hostit 11. Beskydské rekordy, které jsou součástí oblíbeného gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí.

Milovníci dobrého jídla a pití, nastražte uši. Do města opět přichází oblíbený gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí. A letos má opravdu co nabídnout.

“Gastrofestival se každoročně rozrůstá o nový sortiment. Ani letos nebude chybět na 60 stánků, ve kterých návštěvníci najdou různé speciality české i zahraniční kuchyně. Be stručnosti bych vyjmenovala například burgery, saláty, pomazánky, žebra, sushi, steaky, cizrnové kari, netradiční bramborové placy, sýry, tyrolské speciality, indickou kuchyni a vše doplní nepřeberná nabídka pití, dezertů nebo loňský hit rolovaná zmrzlina,” prozradila PR manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Návštěvníci se však mohou těšit nejen na skvělou gastronomii, ale také na nevšední zážitky a bohatý doprovodný program pro celou rodinu. 

“Kromě připravených kuchařských show s Markétou Hrubešovou, gastronomických soutěží, vyhlášení soutěže o nejlepší štrúdl a školy čepování piva bude celá akce, kterou provede oblíbený moderátor Vojtěch Bernatský, doplněna o velkou dětskou zónu, doprovodný program v podobě hudebních vystoupení a 11. ročník akce Beskydské rekordy,” řekla Talavašková.

Loňský rok ukončil deset pokusů o rekord a 9 zápisů v České knize rekordů, kdy bylo v posledním výročním ročníku překonáno město Chotěboř, kde během 6 hodin účastníci vyrazili 750 mincí, zatímco ve Frýdku-Místku padlo číslo 750 již po 4 hodinách. Čas rekordu byl ve Frýdku-Místku ale stanoven na 9 hodin a během této doby se vyrazilo celkově 1524 mincí a nový český rekord byl na světě. S novou dekádou, která v letošním roce začíná, se ovšem pořadatelé rozhodli pro překonávání sami sebe.

“Spolu s občany a návštěvníky města se pokusíme překonat v letošním roce svůj historicky první pokus o rekord, kdy se Frýdek-Místek pokoušel překonat nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Rekord se tehdy v roce 2009 nevydařil, Frýdek-Místek ale i tak zdolal nejvyšší vrchol Evropy Mt. Blanc. Takže uvidíme, kam se dostaneme letos,” sdělila Talavašková.

Letošní ročník přinese oproti tehdejšímu pokusu modernizaci. Rampu, kterou budou frýdeckomístečtí obyvatelé a návštěvníci zdolávat, má výšku 5,5 metrů a mohou ji znát především z akcí jako je Beskydská sedmička. Každý, kdo přijde podpořit v rekordu město Frýdek-Místek, se nejdříve zaregistruje a pak už každý odstoupá štafetově svůj kus cesty, který ve výsledku dá celkový počet výškových metrů. Na pokus o rekord bude vymezeno 9 hodin. Celá akce je tradičně zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy