Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olomoucké technické služby se přijely inspirovat do F-M. Podívejte se také, jak tam opravují silnice

Do Frýdku-Místku zavítala návštěva z Olomouce. Zástupci města a tamních technických služeb se přijeli podívat, jakým způsobem ve městě opravují silnice frýdeckomístecké technické služby. Stroje v akci a průběh práce od začátku do konce pak spatřili přímo v terénu.

Inspiraci, jakým způsobem řešit palčivý problém takřka všech měst, a sice údržbu komunikací, přijela do Frýdku-Místku hledat delegace z Olomouce. Frýdeckomístecké technické služby za tímto účelem připravily vzorovou ukázku opravy silnice.

“Zorganizovali jsme to tak, aby to bylo vidět od počátku, tedy od odfrézování povrchu, přes pokládku nové vrstvy, po zaválcování,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“O tom, že město vlastní technické služby jako špičkový podnik, není třeba pochybovat. Svědčí o tom návštěvy z ostatních měst v rámci ČR, dneska tady máme delegaci v čele s primátorem Olomouce, je tady ředitel technických služeb Olomouce, a dívají se u nás na to, jakým způsobem to děláme,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Naše očekávání to splnilo, možná i předčilo. Není úplně běžné, že technické služby ve městech provádějí takto vysoce profesionální činnost, ale je vidět, že tady to zvládli,” pochválil ředitel Technických služeb Olomouce Jiří Fryc.

“Je vidět, že to rozhodnutí před několika lety, že budeme upřednostňovat naše technické služby před subdodavatelskými, se ukázalo správné. Neustále roste kvalita práce technických služeb a zároveň jsou čím dál tím lepší termíny. Po zimě není tolik výtluků, ta kvalita povrchů stoupá,” dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher. 

V Olomouci zatím řeší opravy silnic skrze dodavatelské odborné firmy. Tamní technické služby ale navrhují novou koncepci, v rámci níž by tyto práce mohly začít provádět samy.

“Pro nás je to vždycky otázka ekonomické návratnosti. Záleží na objemu prostředků, které město ročně vynakládá na tu opravu a údržbu komunikací, tak aby se ta investice vrátila,” sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO)

Návštěvou olomoucké delegace ve Frýdku-Místku navázala obě města spolupráci v rámci výměny informací. V následujících měsících by se měla do Olomouce vypravit pro změnu delegace z Frýdku-Místku.
LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 100 do 110 Kč/hod.

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků