Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olomoucké technické služby se přijely inspirovat do F-M. Podívejte se také, jak tam opravují silnice

Frýdek-Místek |

Do Frýdku-Místku zavítala návštěva z Olomouce. Zástupci města a tamních technických služeb se přijeli podívat, jakým způsobem ve městě opravují silnice frýdeckomístecké technické služby. Stroje v akci a průběh práce od začátku do konce pak spatřili přímo v terénu.

Inspiraci, jakým způsobem řešit palčivý problém takřka všech měst, a sice údržbu komunikací, přijela do Frýdku-Místku hledat delegace z Olomouce. Frýdeckomístecké technické služby za tímto účelem připravily vzorovou ukázku opravy silnice.

“Zorganizovali jsme to tak, aby to bylo vidět od počátku, tedy od odfrézování povrchu, přes pokládku nové vrstvy, po zaválcování,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“O tom, že město vlastní technické služby jako špičkový podnik, není třeba pochybovat. Svědčí o tom návštěvy z ostatních měst v rámci ČR, dneska tady máme delegaci v čele s primátorem Olomouce, je tady ředitel technických služeb Olomouce, a dívají se u nás na to, jakým způsobem to děláme,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Naše očekávání to splnilo, možná i předčilo. Není úplně běžné, že technické služby ve městech provádějí takto vysoce profesionální činnost, ale je vidět, že tady to zvládli,” pochválil ředitel Technických služeb Olomouce Jiří Fryc.

“Je vidět, že to rozhodnutí před několika lety, že budeme upřednostňovat naše technické služby před subdodavatelskými, se ukázalo správné. Neustále roste kvalita práce technických služeb a zároveň jsou čím dál tím lepší termíny. Po zimě není tolik výtluků, ta kvalita povrchů stoupá,” dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher. 

V Olomouci zatím řeší opravy silnic skrze dodavatelské odborné firmy. Tamní technické služby ale navrhují novou koncepci, v rámci níž by tyto práce mohly začít provádět samy.

“Pro nás je to vždycky otázka ekonomické návratnosti. Záleží na objemu prostředků, které město ročně vynakládá na tu opravu a údržbu komunikací, tak aby se ta investice vrátila,” sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO)

Návštěvou olomoucké delegace ve Frýdku-Místku navázala obě města spolupráci v rámci výměny informací. V následujících měsících by se měla do Olomouce vypravit pro změnu delegace z Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu


K tématu

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun

4. května 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.

Sekačky a křovinořezy jsou opět v ulicích Frýdku-Místku

8. května 2023 12:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Téměř 180 hektarů travnatých ploch udržují ve Frýdku-Místku pracovníci technických služeb. Na začátku měsíce začalo pravidelné kosení. Do ulic vyjely sekačky posílené pracovníky s křovinořezy. Každé sečení má svá pravidla. Někde se provádí třikrát, jinde zase jen dvakrát ročně.

Technické služby Frýdek-Místek chystají Den otevřených dveří

22. května 2023 16:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Komentované prohlídky celého areálu, vstup do dílen i ukázka téměř veškeré techniky. Takový je i letošní plán Dne otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek. Ten proběhne v sobotu 27. května dopoledne. A prohlídky budou tentokrát v hodinových intervalech.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Olomoucké technické služby se přijely inspirovat do F-M. Podívejte se také, jak tam opravují silnice
Vydáno 15. srpna 2019 17:08, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Do Frýdku-Místku zavítala návštěva z Olomouce. Zástupci města a tamních technických služeb se přijeli podívat, jakým způsobem ve městě opravují silnice frýdeckomístecké technické služby. Stroje v akci a průběh práce od začátku do konce pak spatřili přímo v terénu.

Inspiraci, jakým způsobem řešit palčivý problém takřka všech měst, a sice údržbu komunikací, přijela do Frýdku-Místku hledat delegace z Olomouce. Frýdeckomístecké technické služby za tímto účelem připravily vzorovou ukázku opravy silnice.

“Zorganizovali jsme to tak, aby to bylo vidět od počátku, tedy od odfrézování povrchu, přes pokládku nové vrstvy, po zaválcování,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“O tom, že město vlastní technické služby jako špičkový podnik, není třeba pochybovat. Svědčí o tom návštěvy z ostatních měst v rámci ČR, dneska tady máme delegaci v čele s primátorem Olomouce, je tady ředitel technických služeb Olomouce, a dívají se u nás na to, jakým způsobem to děláme,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Naše očekávání to splnilo, možná i předčilo. Není úplně běžné, že technické služby ve městech provádějí takto vysoce profesionální činnost, ale je vidět, že tady to zvládli,” pochválil ředitel Technických služeb Olomouce Jiří Fryc.

“Je vidět, že to rozhodnutí před několika lety, že budeme upřednostňovat naše technické služby před subdodavatelskými, se ukázalo správné. Neustále roste kvalita práce technických služeb a zároveň jsou čím dál tím lepší termíny. Po zimě není tolik výtluků, ta kvalita povrchů stoupá,” dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher. 

V Olomouci zatím řeší opravy silnic skrze dodavatelské odborné firmy. Tamní technické služby ale navrhují novou koncepci, v rámci níž by tyto práce mohly začít provádět samy.

“Pro nás je to vždycky otázka ekonomické návratnosti. Záleží na objemu prostředků, které město ročně vynakládá na tu opravu a údržbu komunikací, tak aby se ta investice vrátila,” sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO)

Návštěvou olomoucké delegace ve Frýdku-Místku navázala obě města spolupráci v rámci výměny informací. V následujících měsících by se měla do Olomouce vypravit pro změnu delegace z Frýdku-Místku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000017076/olomoucke-technicke-sluzby-se-prijely-inspirovat-do-fm-podivejte-se-take-jak-tam-opravuji-silnice