Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historické slavnosti ovládnou park Pod zámkem. Vrátíme se do doby 30leté války

Poslední prázdninový víkend bude ve městě tradičně patřit Historickým slavnostem. Dospělí i děti se mohou těšit na bohatý program.

Park Pod zámkem se po roce opět stane dějištěm oblíbených Historických slavností. Vypuknou v sobotu 24. srpna a pokračovat budou také v neděli.

“Rád bych pozval všechny občany i návštěvníky města na letošní Historické slavnosti, které se uskuteční tento víkend. Připraveny jsou interaktivní šermířské a bojové ukázky mušketýrů a kanonýrů, projížďky dragounů na koních, představení z katovny, hraná představení místních pověstí, průvody a koncerty středověkých kapel. Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů, historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách. Historické slavnosti pořádá město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

V sobotu odstartuje program v 19 hodin. V neděli pak v 10 hodin dopoledne.

“Na slavnostech se vrátíme do doby, kdy na Moravě řádila Třicetiletá válka. V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Sobota večer je taková pozvánka na nedělní program. Okolo zámeckého náměstí projde ohňový průvod a v parku Pod zámkem zahraje historická kapela Alokien. Večer uzavře ohňová show a také malý barokní ohňostroj. V neděli nás bude opravdu slyšet. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a být mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních. Děti si vyzkouší střelbu z luku, házení věnečky a podobné hry, kterými se tenkrát bavili děti,” dodala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Kompletní program naleznou zájemci na webových stránkách KulturyFM.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry