Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historické slavnosti ovládnou park Pod zámkem. Vrátíme se do doby 30leté války

Poslední prázdninový víkend bude ve městě tradičně patřit Historickým slavnostem. Dospělí i děti se mohou těšit na bohatý program.

Park Pod zámkem se po roce opět stane dějištěm oblíbených Historických slavností. Vypuknou v sobotu 24. srpna a pokračovat budou také v neděli.

“Rád bych pozval všechny občany i návštěvníky města na letošní Historické slavnosti, které se uskuteční tento víkend. Připraveny jsou interaktivní šermířské a bojové ukázky mušketýrů a kanonýrů, projížďky dragounů na koních, představení z katovny, hraná představení místních pověstí, průvody a koncerty středověkých kapel. Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů, historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách. Historické slavnosti pořádá město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

V sobotu odstartuje program v 19 hodin. V neděli pak v 10 hodin dopoledne.

“Na slavnostech se vrátíme do doby, kdy na Moravě řádila Třicetiletá válka. V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Sobota večer je taková pozvánka na nedělní program. Okolo zámeckého náměstí projde ohňový průvod a v parku Pod zámkem zahraje historická kapela Alokien. Večer uzavře ohňová show a také malý barokní ohňostroj. V neděli nás bude opravdu slyšet. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a být mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních. Děti si vyzkouší střelbu z luku, házení věnečky a podobné hry, kterými se tenkrát bavili děti,” dodala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Kompletní program naleznou zájemci na webových stránkách KulturyFM.
LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 110 do 160 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků