Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historické slavnosti ovládnou park Pod zámkem. Vrátíme se do doby 30leté války

Poslední prázdninový víkend bude ve městě tradičně patřit Historickým slavnostem. Dospělí i děti se mohou těšit na bohatý program.

Park Pod zámkem se po roce opět stane dějištěm oblíbených Historických slavností. Vypuknou v sobotu 24. srpna a pokračovat budou také v neděli.

“Rád bych pozval všechny občany i návštěvníky města na letošní Historické slavnosti, které se uskuteční tento víkend. Připraveny jsou interaktivní šermířské a bojové ukázky mušketýrů a kanonýrů, projížďky dragounů na koních, představení z katovny, hraná představení místních pověstí, průvody a koncerty středověkých kapel. Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů, historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách. Historické slavnosti pořádá město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

V sobotu odstartuje program v 19 hodin. V neděli pak v 10 hodin dopoledne.

“Na slavnostech se vrátíme do doby, kdy na Moravě řádila Třicetiletá válka. V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Sobota večer je taková pozvánka na nedělní program. Okolo zámeckého náměstí projde ohňový průvod a v parku Pod zámkem zahraje historická kapela Alokien. Večer uzavře ohňová show a také malý barokní ohňostroj. V neděli nás bude opravdu slyšet. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a být mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních. Děti si vyzkouší střelbu z luku, házení věnečky a podobné hry, kterými se tenkrát bavili děti,” dodala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Kompletní program naleznou zájemci na webových stránkách KulturyFM.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskydská stavební, a.s.
Třinec
od 130 Kč/hod.

Detail

Ignis Forst s.r.o.
Hrčava
od 11 125 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Obecně prospěšná společnost Důstojnost - pracov. Nýdek
Nýdek
od 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků