Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se vrátil do doby třicetileté války. Město ovládali šermíři a zbrojnoši

Uplynulý víkend ovládly park Pod zámkem tradiční Historické slavnosti. Program nás tentokrát zavedl do doby třicetileté války.

Historické slavnosti nás letos vrátily o 400 let zpět, do dob třicetileté války, kdy se Morava a Slezsko přidaly ke stavovskému povstání a vstoupilo do války s Habsburky. Program začal v sobotu v parku Pod zámkem, odkud po setmění vyšel průvod žoldnéřů s bubny a korouhvemi a jejich doprovodné družiny na Zámecké náměstí a zpět do parku, kde až do pozdních večerních hodin běžel další zábavný program. A na co se dívat bylo také v neděli po desáté hodině dopolední, kdy program Historických slavností pokračoval.

“V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a bít mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních,” popsala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Během Historických slavností byla připravena i řada doprovodných aktivit pro děti i dospělé.

“Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů i historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Historické slavnosti uspořádalo město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM.
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

05.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků