Frýdek-Místek se vrátil do doby třicetileté války. Město ovládali šermíři a zbrojnoši

Uplynulý víkend ovládly park Pod zámkem tradiční Historické slavnosti. Program nás tentokrát zavedl do doby třicetileté války.

Historické slavnosti nás letos vrátily o 400 let zpět, do dob třicetileté války, kdy se Morava a Slezsko přidaly ke stavovskému povstání a vstoupilo do války s Habsburky. Program začal v sobotu v parku Pod zámkem, odkud po setmění vyšel průvod žoldnéřů s bubny a korouhvemi a jejich doprovodné družiny na Zámecké náměstí a zpět do parku, kde až do pozdních večerních hodin běžel další zábavný program. A na co se dívat bylo také v neděli po desáté hodině dopolední, kdy program Historických slavností pokračoval.

“V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a bít mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních,” popsala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Během Historických slavností byla připravena i řada doprovodných aktivit pro děti i dospělé.

“Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů i historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Historické slavnosti uspořádalo město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM.
Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků