Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se vrátil do doby třicetileté války. Město ovládali šermíři a zbrojnoši

Uplynulý víkend ovládly park Pod zámkem tradiční Historické slavnosti. Program nás tentokrát zavedl do doby třicetileté války.

Historické slavnosti nás letos vrátily o 400 let zpět, do dob třicetileté války, kdy se Morava a Slezsko přidaly ke stavovskému povstání a vstoupilo do války s Habsburky. Program začal v sobotu v parku Pod zámkem, odkud po setmění vyšel průvod žoldnéřů s bubny a korouhvemi a jejich doprovodné družiny na Zámecké náměstí a zpět do parku, kde až do pozdních večerních hodin běžel další zábavný program. A na co se dívat bylo také v neděli po desáté hodině dopolední, kdy program Historických slavností pokračoval.

“V ukázkách připomeneme, jak na Frýdek útočila švédská a dánská vojska. Bude dunět deset děl, která rozbouří císařští a švédští kanonýři v malé bitevní rekonstrukci. Všude po parku pod zámkem se budou pohybovat a bít mušketýři, pikenýři nebo zpívat a tančit markytánky. Parkem budou projíždět i dragouni na koních,” popsala PR manažerka KulturyFM Michaela Davidová.

Během Historických slavností byla připravena i řada doprovodných aktivit pro děti i dospělé.

“Atmosféru starověkých časů dokreslí stany žongléřů i historický jarmark, budou tam prodejní stánky z ukázkami lidových řemesel včetně mincovny nebo kovárny. Děti například potěší farma se zvířátky, dřevěný kolotoč a kreativní dílny. Dospělí budou mít možnost změřit své síly v historických rytířských soutěžích a hrách,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Historické slavnosti uspořádalo město ve spolupráci se svou příspěvkovou organizací KulturaFM.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy