Ve Frýdku-Místku ošetřují stromy, technické služby reagují i na podněty lidí

Zaměstnanci technických služeb v těchto dnech věnují zvýšenou pozornost vzrostlým stromům. Nastala totiž vhodná doba na jejich ošetření a omlazení. Ořezy se provádí i kvůli bezpečnosti kolemjdoucích.

Letní období je každý rok vhodným časem, kdy se ve městě provádí letní ořezy stromů. Také v těchto dnech tak můžeme pozorovat zaměstnance technických služeb, kteří tuto činnost provádí.

“Je to z toho důvodu, abychom zajistili větší bezpečnost, a aby, když přijdou například bouřky a přívalové deště, nepadaly větve na lidi. Takže technické služby jsou v tuto chvíli v ulicích a starají se o stromy,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Práce spojené s letními řezy zahájily Technické služby už koncem června a trvat budou nejspíš až do konce září.

“Práce spočívají ve zvýšené vitalitě stromů, zajištění provozní bezpečnosti a zajištění průchozích a podchozích profilů komunikací. Na základě několika četných dotazů se reaguje i na požadavky občanů, kdy vzrostlé větve zasahují do oken nebo na fasádu bytů. Apeluji i na občany, že na našich stránkách máme i rubriku, kde mohou vznášet nejen různé požadavky, ale i také upozornění. Myslím si, že tato rubrika funguje docela dobře. V průběhu celého roku jsme zaznamenali 80 až 100 těchto požadavků,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Po ořezech stromů následuje úklid větví, které se dále štěpkují. Vzniklou štěpku technické služby potom používají k zamulčovaní výsadeb a keřových skupin ve městě.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků