Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oplocení i nové prvky. Víme, jak zrekonstruovali oblíbené hřiště v Sadech B. Smetany ve F-M

Dětské hřiště v Sadech Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku prohází velkou rekonstrukcí. Nově bude mít mnohem více herních prvků a povrch z lité pryže. Pro větší bezpečnost bude také oplocené.

Dětské hřiště v Sadech Bedřicha Smetany poblíž areálu Sokolíku patří k hřištím, která jsou dětmi hojně navštěvovaná. V současné době už ale hřiště nesplňovalo dané standarty, proto nyní prochází velkou rekonstrukcí.

“V současné době probíhá výměna herních prvků, které budou nahrazeny za nové funkční, budou splňovat standarty podle EU. Dopadové plochy budou z lité pryže. Celý areál bude oplocen, což už je u nás standardem, a to z důvodu bezpečnosti, aby maminky měly jistotu, že děti nebudou běhat na blízkou cyklostezku, a aby kočky a psy nevykonávali svou potřebu v pískovišti. Podle vizualizací hřiště vypadá velmi dobře a ohlasy obyvatel jsou takové, že už se na to velmi těší,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dětské hřiště v parku u řeky bude rozděleno na dvě části – pro větší a menší děti. Na hřišti budou pružinová houpadla, vahadlová houpačka, prolézací housenka, kolotoč a pískoviště. Samozřejmě nebudou chybět herní sestavy s klouzačkami, lanová pyramida, houpací hnízdo ani závěsné houpačky, kdy jedna z nich bude se sedákem pro menší děti. Původní dětské prvky rozebraly Technické služby a odvezly je do svého skladu. 

“Protože provádíme celoroční údržbu všech dětských hřišť, odvezli jsme si z prvků, které byly vyřazeny, některé jejich komponenty. Jedná se o lana z pyramidy, o řetězy a sedačky z řetězové houpačky, pružiny z pružinových houpaček. Tyto díly si tu skladujeme a v rámci údržby je určitě využijeme na další hřiště,” řekl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Rekonstrukcí hřiště ale práce v lokalitě nekončí.

“Vedle toho hřiště jsou pingpongové stoly a my teď řešíme s odborem školství, kultury, mládeže a tělovýchovy, že i ty stoly projdou nějakou úpravou, aby byly zrenovované a dalo se na nich hrát pingpong,” dodal Pobucký.

Náklady na vybudování hřiště činí bezmála 3 miliony 300 tisíc korun. Hotovo by mělo být do 25. října.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků