Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozpočet, dotace i nemovitosti. Zastupitelé ve F-M na 6. zasedání řešili i názvy mostů

Ve městě ve středu usedli zastupitelé. Schvalovali návrh 3. změny rozpočtu, rozhodovali o dotacích a zabývali se mimo jiné také návrhem na změnu usnesení zasedání zastupitelstva v souvislosti s prodejem části pozemku v lokalitě Malý Koloredov.

Ve velké zasedací místnosti frýdeckého magistrátu se uskutečnilo 6. zasedání Zastupitelstva města. Zastupitelé schvalovali návrh 3. změny rozpočtu, rozhodovali o prodeji a nabytí nemovitých věcí, mimo jiné o nabytí objektu na ulici Bruzovská ve Frýdku. Zabývali se také návrhem na změnu usnesení zasedání zastupitelstva v souvislosti s prodejem části pozemku v lokalitě Malý Koloredov.

“Zastupitelé řešili výstavbu a přestavbu výměníku na Malém Koloredově na nových 19 bytů. Mělo by tam vyrůst bytový dům, který rozšíří ten současný výměník takovým způsobem, že se to místním obyvatelům nelíbí, proto přišli na jednání zastupitelstva, donesli petici, kterou podepsalo více než 400 lidí. Já jsem předkládal návrh, aby ten projekt byl pozastaven, aby se případně buď ten pozemek vykoupil a my bychom tam vysadili nějaké stromy a udělali parkovací místa, nebo byla další varianta jednat ještě s developerem o tom, aby svůj záměr přehodnotil a projekt zmenšil, aby vyhovoval obyvatelům. Někteří zastupitelé hájili zájmy developera, naproti tomu jiní zastupitelé hájili zájem obyvatel, kteří přišli, bohužel těch byla ale menšina, proto ten záměr nebyl zastaven. Naštěstí se podařilo přesvědčit některé zastupitele tak, aby se to aspoň odložilo, takže se tím budeme znovu zabývat na prosincovém jednání zastupitelstva,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký

“Hnutí ANO má za to, že pokud by došlo k opravě toho výměníku, tak dobrý stav budov zajistí ochranu technologií před zásahy nepovolaných osob, a stejně tak budou omezeny negativní jevy, které tam nyní probíhají, tzn. pohyb bezdomovců a další nepovolaných osob. Je otázka, jestli ti lidé mají všechny potřebné informace, které potřebují. My jen máme za to, že není vhodné ten stav dále oddalovat, takže by mělo být přijato rozhodnutí,” podotkl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek

Zastupitelé dále rozhodovali o investičních a neinvestičních dotacích v různých oblastech.

“Zastupitelé schválili neinvestiční dotace ve výši přes 1 milion korun spolkům, z nichž bych vypíchl například Lašský sportovní klub F-M, který se dlouhodobě zabývá moderním pětibojem. Tam jsme poskytli dotaci na nákup sportovního vybavení pro šerm a střelbu. Dále pak dotaci obdržel Green Volley Beskydy, což jsme velmi rád, protože tento spolek bude v příštím roce ve Frýdku-Místku hrát extraligu ve volejbale, což je nejvyšší soutěž, která se u nás hraje. Je to soutěž mužů a doplní tak extraligový celek žen, který už ve městě mnoho let působí. Dále pak dostane dotaci taneční oddíl Funky Beat, který se probojoval na MS do Holandska, kde bude reprezentovat nejen naše město, ale i ČR v tanci,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala

Další dotaci zastupitelé schválili také gymnáziu a střední odborné škole ve Frýdku-Místku na nákup vybavení v souvislosti s otevřením oboru osmiletého gymnázia, které budou navštěvovat převážně děti z Frýdku-Místku.

“Dotace směřovala taktéž Asociaci malých debrujárů ČR, kteří se budou účastnit Expa science international v Abú Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech. Úspěšná byla také Beskydská šachová škola, kde se její zástupci probojovali na MS, ME a Mistrovství EU v šachu. Dotace jim byla poskytnuta na cestovné, ubytování a účastnické a registrační poplatky,” dodal Machala.

Zastupitelé se také zabývali návrhem na zrušení obchodní společnosti Dopravní podnik, která už nevyvíjí téměř žádnou činnost. 

“Jelikož v zastupitelstvu města není podpora pro Dopravní podnik, došlo na zastupitelstvu ke zrušení. Dneska už jsou jen prázdné schránky té právnické osoby. My jsme si sice přáli, aby tento strategický podnik provozovalo město, ale nyní na tom není shoda, takže není důvod dále držet tuto právnickou osobu,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Zastupitelé také schvalovali názvy dvou mostů, z nichž byl schválen pouze jeden, a to most na ulici Revoluční, který se nyní bude jmenovat Koloredovský. Řešili také rozšíření vyhlášky o nočním klidu.
Pila Haratyk s.r.o. - pracov. Nebory
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků