Peripetie kolem druhé části obchvatu Frýdku-Místku jsou u konce, bude se stavět

Skvělá zpráva pro všechny obyvatele Frýdku-Místku i řidiče, kteří jím projíždí. Ředitelství silnic a dálnic vybralo firmu, která postaví druhou část obchvatu města a podepsalo smlouvu. S pracemi se začne ještě v září.

Peripetie kolem výstavby obchvatu Frýdku-Místku, po kterém volají obyvatelé města desítky let, jsou snad konečně u konce a teď už nic nebrání jeho celkovému vybudování. Po úspěšném startu výstavby první etapy, která dnes už běží naplno, bude ještě teď v září zahájena stavba druhé části.

“Dostali jsme skvělou zprávu, v záři přebrala staveniště firma Strabag Eurovia, která bude provádět výstavbu obchvatu části dvě a v průběhu září už začnou stavební práce. Po obchvatu jedna bude i část dvě a bude to funkční celek, který obkrouží celé město a uleví dopravě uvnitř města. Dokončení obou částí obchvatu by mělo být společné, předpokládá se v prosinci 2021 nebo v lednu 2022,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Frýdkem-Místkem denně projede více než 45 tisíc vozidel. Obyvatelé se potýkají s prachem, hlukem a také s kolonami. Obchvat nepříznivou situaci vyřeší jednou pro vždy.

“Část první části obchvatu je od Ostravy směrem na Olešnou a pokračuje směrem na výpadovku na Frýdlant nad Ostravicí na velkou okružní křižovatku. Tato část se nyní buduje včetně napojení od Příbora. Část dvě je od té velké mimoúrovňové křižovatky na Frýdlant přes řeku Ostravici, přes řeku Morávku a napojení na Dobrou,” popsal Deutscher.

V současné chvíli se budují také dva mosty, které vypadly z projektu výstavby obchvatu a které zajistí dostatečnou a bezpečnou dostupnost rekreační lokality Olešná, která by jinak byla pro chodce a cyklisty odříznutá.
Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 20.11. 2:49
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 20.11. 2:49
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 20.11. 2:49
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků