Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rakovina vážně i vesele, putovní výstava v Místku chce oddémonizovat strašáka lidí

Místecké náměstí Svobody hostilo putovní výstavu Ligy proti rakovině Praha. Návštěvníci se vesele i vážně seznámili s prevencí rakoviny, mohli se nechat zdarma vyšetřit, nebo si vyzkoušeli některou ze zábavných aktivit.

Každý svého zdraví strůjcem, tak se jmenuje putovní výstava, která odstartovala svou pouť na náměstí Svobody v Místku. Organizátory je nezisková organizace Liga proti rakovině Praha, která se už více než 28 let snaží snížit úmrtnost na zhoubné nádory v ČR.

“Dvanáctým rokem jezdíme po oblastech českých a informujeme lidi o prevenci rakoviny. Na výstavě jsou informační panely formou i vtipů, ale jsou tam zároveň i čísla, která evidujeme za těch 12 let, co jezdíme,” řekl moderátor akce Josef Kudrna.

Bohatý program na náměstí nabídl i hrátky pro děti, v rámci nichž malí návštěvníci poznávali své tělo. Součásti byla také poradna a měření základních zdravotních ukazatelů nebo kontrola mateřských znamének.

Anketa, návštěvníci akce: 1. “Je to dobré. Lidi se alespoň dozví, jaké zdraví mají.” 2. “Je to dobré, aby si lidi uvědomili, co je to zdraví.”

“Jsem rád, že tato výstava zavítala poprvé i k nám. Výstava má za cíl oddémonizovat téma rakoviny, protože když se řekne rakovina, je to pro každého strašák. Město takové akce podporovalo a dále také bude,” uvedl náměstek primátora Marcel Sikora

Putovní výstava Ligy proti rakovině Praha proběhla ve Frýdku-Místku pod záštitou primátora města. 

Z Frýdku-Místku výstava dále míří do Jablunkova, kde proběhne v pátek a v sobotu.
Pila Haratyk s.r.o. - pracov. Nebory
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků