Dalších šest ulic ve F-M se dočká nových silnic, podívejte se, které to jsou

Ve městě se chystají další vysprávky silnic a chodníků. Na svém posledním jednání schválila opravy rada města. Dotkne se celkem šesti ulic, tři budou v Místku, tři ve Frýdku.

Město pokračuje v celoplošných vysprávkách silnic. O nových opravách rozhodli radní na svém zářijovém jednání.

“Jsou to vytipované silnice, které jsou už ve špatném stavu, na kterých se nevyplatí dávat záplaty, takže se budou provádět celoplošné opravy. Jsou to spíš opravy menších silnic v sídlištích a menších a lokálních podmínkách,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Nového povrchu se dočkají silnice v šesti ulicích.

“Tři z toho jsou v katastru Místku, jedná se o ulici Lidickou, Kolaříkovu a Boženy Němcové, v katastru Frýdek se jedná o ulici Antala Staška, Rokycanovu a Klicperovu. V rámci oprav bude provedena výměna asfaltobetonového krytu, tzn. nastane odfrézování, vyčištění povrchu, výškové úpravy uličních vpustí, kanalizačních poklopů a šoupat a znovupoložení asfaltobetonového krytu. Opravy se budou provádět v průběhu září, pokračovat budou v průběhu října a dokončeny by měly být nejpozději v průběhu listopadu s tím, že budou na sebe postupně navazovat,” sdělil místopředseda představenstva TS F-M Michal Rylko.

Náklady na opravy zmíněných silnic vyjdou na zhruba čtyři miliony korun. Řidiči, kteří budou ulicemi projíždět, musí počítat s omezením, protože vysprávky budou probíhat za plného provozu. Vedle těchto oprav zahájí technické služby ještě další práce.

“Byla zadána i zakázka na opravu povrchu s dlážděným povrchem. Jedná se o předlažbu prostranství před prodejnou Inva na ulici Třanovského. Oprava bude provedena ve stávající půdorysné ploše, ve stávajících výškových poměrech s tím, že dojde pouze k výměně krytu za zámkovou dlažbu. Samozřejmě budou obměněny i konstrukční podkladní vrstvy,” řekl Rylko.

S touto zakázkou se začne koncem září a hotovo by mělo být do konce roku.
Festivalový koncert SHF: Operní Neapol

25.09. 18:00 - 23.09. 5:26
Frýdek-Místek, Evangelický kostel, Třinec

Mefisto / drama

25.09. 18:30 - 23.09. 5:26
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio / Violoncello, klarinet, klavír / koncert

25.09. 19:00 - 23.09. 5:26
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Cieslar, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 32 830 Kč do 34 830 Kč

Detail

Elvir Ramadani
Frýdek-Místek
od 14 800 Kč do 15 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků