Do Frýdku-Místku míří Festival partnerských měst, ožije zámecké náměstí

Ve Frýdku-Místku po roce opět proběhne Festival partnerských měst. Dospělí i děti se mohou těšit na zábavné odpoledne, v rámci kterého zazní hudba i zpěv. Součástí programu bude tradičně udělování cen města.

Zámecké náměstí ve Frýdku ožije v pátek 20. září od 15 do 22 hodin Festivalem partnerských měst. V letošním roce účast přislíbily polské Mysłowice a Bielsko-Biała a slovenská Žilina, které se budou podílet i na kulturním programu. Návštěvníci akce si nejen užijí zábavné odpoledne, ale také se dozví něco o těchto městech.

„Na náměstí budou návštěvníky čekat infostánky partnerských měst s propagačními materiály a tipy k návštěvě zajímavých míst. Připraveny budou i koncerty kapel ze zmíněných měst, znít bude rock i funk a večer vystoupí David Kraus. Děti se budou moci zabavit v herním koutku Střediska volného času Klíč a připraveno pro ně bude i vstoupení klaunů,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Program na náměstí začne v 15 hodin vystoupením dechové hudby Javořinka. V 16 hodin všechny přítomné pozdraví zástupci jednotlivých měst. Následovat bude koncert Docela kapely, která se dostala až do semifinále soutěže Česko Slovensko má talent 2018. Nedílnou součástí akce bude také předávání Cen statutárního města Frýdku-Místku. To vypukne úderem 17. hodiny. Letos cenu získá akademický malíř Karel Lepík za přínos v oblasti výtvarného umění a fotbalista Lubomír Pokluda za přínos ve sportovní oblasti.  In memoriam bude oceněn také Mons. Josef Maňák, a to za přínos v oblasti výchovy a vzdělávání.

„Tyto ceny jsou předány v roce 2008. Od té doby jsou udělovány každoročně, a to za mimořádné počiny ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, a také za mimořádné projevy odvahy při záchraně lidských životů,“ připomenul Machala.

Kompletní program naleznou zájemci na webových stránkách města. Na závěr upozornění pro řidiče. Festival si vyžádá částečné dopravní omezení. Stánky a pódium budou umístěny v horní části náměstí, poblíž restaurace Buffalo a vstupu do frýdeckého zámku. Nebude možné parkování ve vnitřním prstenci kruhového objezdu a také v horní části náměstí, kde budou stát stánky a pódium. Průjezd náměstím ale možný bude. Výjimečně bude veden v obou směrech, a to okolo Zámecké optiky a penzionu Pod Kašnou. Dopravní omezení potrvá od 8 hodin rána do půlnoci. 
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 5:38
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 5:38
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 5:38
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

GTB GROUP, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

HB group Facility s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 013 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu