Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký den pro frýdeckomístecké seniory a zdravotně postižené, získali nové centrum. Víme, jak vypadá

Ve městě bylo slavnostně otevřeno Centrum aktivních seniorů. Jde o zbrusu nový objekt, který vyrostl na místě bývalého Domu dětí a mládeže na ulici Pionýrů. Centrum budou využívat senioři a osoby se zdravotním postižením.

Senioři ve Frýdku-Místku měli velký den. Na ulici Pionýrů bylo slavnostně otevřeno dlouho očekávané Centrum aktivních seniorů. Po úvodních proslovech předal primátor města klíč předsedovi Svazu důchodců Frýdku-Místku a otevřel tak dveře centra všem jeho uživatelům.

“Dnešní den je svátek pro všechny seniory ve Frýdku-Místku, je to z toho důvodu, že se právě otevřelo Centrum aktivních seniorů. Příprava trvala mnoho let, hledali jsme vhodnou lokalitu, kde by tato budova mohla stát, a nakonec se nám podařilo vymyslet, že to bude na místě bývalého Domu pionýrů. Ten jsme museli nejprve zdemolovat a pak jsme tady postavili nový dům. Celková investice vyšla na necelých 52 milionů korun. Všechny aktivity seniorů teď budeme stahovat právě sem a já věřím, že budou všichni spokojeni,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký

“Dnes je opravdu velký den pro seniory. Po několika letech diskuzí a příprav se povedlo postavit Centrum aktivních seniorů, kteří touto stavbou získávají jednotné místo na setkávání. Budou mít takříkajíc vše pod jednou střechou. Většinu aktivit měli senioři rozesetu po různých místech města ode dneška se bude všechno odehrávat v této nové krásné budově. Chtěl bych všem seniorům popřát, ať se jim tu líbí a ať jim to slouží tak, jak má,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Centrum aktivních seniorů je neziskové a nekomerční zařízení, ve kterém se budou provozovat zájmové a kulturní aktivity seniorů a lidí se zdravotním postižením. Vlastníkem Centra je město. Provozovat jej bude místní organizace Senioři ČR. 

“Je to dneska slavný den a jsme z toho všichni celí rozechvělí. Čeká nás teď ta hlavní etapa to všechno rozjet, oživit tento krásný dům aktivitami, které budou pro všechny seniory tohoto města. Od příštího týdne budeme mít kondiční a ozdravná cvičení od pondělí do pátku dopoledne, v pátek budeme mít první čaj o páté ve velkém sále,” uvedl předseda Svazu důchodců F-M Dalibor Kališ.

Centrum aktivních seniorů tvoří nárožní třípodlažní budova s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od Anenské ulice. Podél ulice Pionýrů je vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél ulice Anenské pak leží terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

“Já mám z toho ohromnou radost. Trvalo to dlouho, ale bylo to postaveno dost rychle. Bydlím vedle a pozorovala jsme to. Šlo jim to pěkně od ruky, žádný křik, žádný rámus,” sdělila předsedkyně Krajské rady MS kraje Svazu důchodců ČR Zlatuše Paršová.

Do Centra aktivních seniorů se přestěhoval také Senior Point, který začal ve městě fungovat v roce 2013 jako první v Moravskoslezském kraji. 
RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků