Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezastaví je ani handicap. Mladí sportovci nechali na tradičním klání ve F-M úplně vše

Ve Frýdku-Místku proběhl už 23. ročník Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Letos mezi sebou změřili síly sportovci jak od nás, tak také z Polska.

Stadion Tělovýchovné jednoty Slezan opět po roce hostil Mezinárodní olympiádu v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Zúčastnilo se ji na osmdesát závodníků z naší země i z Polska. Olympiádu už po 23. uspořádalo Handicap centrum Škola života. 

“Jako každým rokem i letos probíhá olympiáda pro mládež s mentálním postižením. Já jsem velmi rád, že město se už 23 let snaží tento projekt podporovat a svědčí o tom i návštěvnost jak žáků našich základních a středních škol, tak i zájem zahraničních i českých účastníků olympiády” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Jak se již stalo zvykem, po slavnostním nástupu všech soutěžních týmů a po proslovu hostů, si sportovci poslechli hymnu olympiády, tentokrát v podání pěveckého souboru Radost. Po hymně následoval slib férového sportovní chování závodníků i čestného soudcování rozhodčích. Zahajovací ceremoniál pak završilo slavnostní zapálení olympijského ohně. Poté, co vzplanul olympijský ohně se už závodníci odebrali na svá místa a sportovní klání mohlo začít. Stejně jako v předešlých letech se závodilo v několika disciplínách.

“Soutěží v pěti disciplínách. Je to běh na padesát metrů, štafetový běh, skok do dálky, hod kriketovým míčkem na dálku a přetahování lanem, které mají sportovci hodně rádi,” sdělil ředitel Handicap centra Škola života Antonín Žáček.

Anketa, účastníci olympiády: 1. “Je to tady dobré, člověk si povyrazí. Užívám si to. Už jsem dělala běh na krátkou trať a byla jsem čtvrtá.” 2.”Je to tu super, těšila jsem se tady. Mám nejradši skoky.”

“Jsem velmi rád, že jsme udělali mnoho lidí šťastnými. Klienti, pro které to děláme, vyjadřují radost a poděkování, a to je pro nás největší radost. Myslím si, že tyto hry pro lidi s mentálním postižením nemohou skončit. Budou pokračovat, aby i tito lidé věděli, že patří mezi nás. Chci poděkovat všem, kteří se přičinili o to, že taková akce je důstojná a prostě taková, jaká je. My bychom tuto akci mohli dělat někde na škvárovém hřišti nebo v tělocvičně. Tady je to důstojné se všemi atributy olympiády a z toho máme radost,” řekl zakladatel olympiády Günther Kuboň.

“Chce velmi poděkovat Handicap centru Škola života za to, že uspořádali už neuvěřitelný 23. ročník této olympiády. Jde vidět na soutěžících, že si tento den užívají a že bojují fair play. Škola života je významný poskytovatel sociálních služeb ve městě a město jej podporuje každoročně nemalou finanční částkou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Na nejlepšího závodníka olympiády čekal jako každoročně putovní pohár primátora města Frýdku-Místku. Zkrátka ale nepřišli ani ostatní sportovci, pro které byly připraveny medaile, ocenění a drobné dárky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků