Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Název "most Sjednocení" ve F-M neprošel, podle zastupitelů by připomínal události okupace

Zastupitelé na svém posledním jednání rozhodovali o pojmenování dvou mostů přes řeku Ostravici. Prošel ale pouze jeden návrh na pojmenování mostu v Revoluční ulici. Název druhého mostu neprošel. Připomínal by události okupace.

S návrhem pojmenovat dva hlavní silniční mosty přes řeku Ostravici přišli už před časem sami občané. Vedení města se proto informovalo v ostatních městech a zjistilo, že většina velkých mostů svá jména skutečně má. Zastupitelé tak dostali na stůl návrhy pojmenování mostu na ulici Revoluční a mostu na ulici Hlavní.

“Konzultovali jsme to s odborem školství i s kronikáři a na zastupitelstvo šly dva návrhy, a to most na ulici Revoluční, aby se jmenoval Koloredovský, a most na ulici Hlavní, aby se jmenoval most Sjednocení. Zastupitelé se na mostu Koloredovském shodly, takže název byl přijat,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Název druhého mostu na most Sjednocení ale neprošel.

“Někteří zastupitelé název na most Sjednocení považovali za nešťastný, protože míří na dobu okupace, kdy byla města másilně spojena. Byly tam návrhy, aby se jmenoval třeba Chasákům most na památku hrdiny, který přestříháním drátů zabránil odstřelu tohoto mostu. Ale padaly tam i další návrhy, takže my bychom to rádi v klidu probrali se zastupiteli, aby následně byla shoda,” uvedl Deutscher.

Název mostu na ulici Hlavní se bude znovu řešit na prosincovém jednání zastupitelstva.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků