Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zázemí pro dopravce i oplocení hřišť, radní Frýdku-Místku schválili řadu zajímavých projektů

Radní města mají za sebou další jednání. Řešili na něm například vybudování zázemí pro dopravce zajišťujícího MHD, další opravy chodníků i oplocení dětských hřišť.

Na frýdeckém magistrátu proběhla další rada města. Radní rozhodovali o nejvhodnějších nabídkách na zpracování projektových dokumentací, bez kterých nelze realizovat žádné větší opravy, úpravy ani výstavbu nových objektů.

“Máme několik záměrů, které se neobejdou bez vypracování projektových dokumentací. Například plánujeme rekonstrukci prostor Komerční banky v budově magistrátu ve Frýdku. Banka v naší budově skončí k 31. březnu příštího roku a do jejich prostor hodláme přesunout tzv. rychloobrátkové agendy, jako jsou informace, pokladna, podatelna a Czech Point. Soustředěny budou do jednoho místa, což bude pro občany mnohem přehlednější. Další projekt bude zpracován na vybudování zázemí pro dopravce zajišťujícího ve městě MHD. Jinak řečeno, abychom v budoucnu mohli vypsat výběrové řízení na dopravní společnost, která bude pro město zajišťovat MHD, musíme pro něj zajistit zázemí. Tím zázemím se myslí budova, ve které by byl prostor pro administrativní činnost i pro řidiče. Měla by v ní být denní místnost, šatny, umývárna i sprchy pro řidiče, ale taky dispečink, technologická místnost a podobně. Současný dopravce má své vlastní zázemí, což mu dává dost velkou výhodu. Dokud nebudeme mít vlastní zázemí pro dopravce, nemůžeme vypsat veřejnou soutěž na nového provozovatele MHD. Pokračovat budeme i v oplocení dětských hřišť. Oplocena budou hřiště na Malém Koloredově, ulic Komenského před 4. ZŠ a v Janáčkově parku v Místku a taky na Nové Osadě ve Frýdku. Projektovka se zpracuje také v rámci záměru výměny střešní krytiny Domu včelařů v Chlebovicích,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní schválili také opravy dalších komunikací, a to jak v částech sídliště Kolaříkovo v Místku, tak i ve frýdecké lokalitě Zavadilka nebo Růžový pahorek.

“Opraveno bude 6 úseků komunikací. Na sídlišti Kolaříkovo dostanou nový povrch komunikace v ulicích Boženy Němcové, Kolaříkova a Lidická - v úseku od křížení s ulici Vrchlického ve směru k ulici Ostravská. Opravy se dočká taky část ulice Klicperova - kousek od červeného evangelického kostela ve Frýdku, a v lokalitě Růžový pahorek půjde o ulice Rokycanova a Antala Staška.  Náklady jsou vyčísleny na bezmála 4 miliony korun,” sdělil Pobucký.

Obyvatelé lokality Černá cesta se dočkají nového chodníku.

“Chodník bude vybudován ve spodní část ulice, a to od křížení s ulicí Na Vyhlídce po zrcadlo. Součástí prací bude i přeložka vodovodu. Povrch chodníku bude ze zámkové dlažby. Náklady jsou vyčísleny na bezmála 1,5 milionu,” řek primátor.

Návštěvníci kulturních programů v Národním domě se mohou těšit na nové židle a stoly. Radní schválili záměr na jejich pořízení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků