Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomáhají nemocným, postiženým i seniorům. Podané ruce působí v MS kraji už 19 let

V příspěvku navštívíme organizaci Podané ruce. Ta už 19 let pomáhá v řadě měst, Frýdek-Místek nevyjímaje, osobám se zdravotním postižením či psychickým onemocněním, seniorům i dětem.

Organizace Padané ruce působí ve Frýdku-Místku a vůbec v celém Moravskoslezském kraji od roku 2000. Poskytuje dvě služby. 

“Děláme canisterapii, což je léčba pomocí pejsků, milé návštěvy s pejsky ve speciálních školách, v domovech pro seniory, v dětském domově, v nemocnici, prostě všude tam, kde potřebují trochu toho teplého slova a teplého psího kožíšku, protože ta kombinace je velice dobrá pro lidi, kteří mají momentální smutek na duši, nebo jsou sami, nebo je něco bolí a my se je tou canisterapií snažíme je rozptýlit a informovat i o tom, jak je to venku, mimo ty zdi,” uvedla předsedkyně spolku Podané ruce Helena Fejkusová.

Druhou službou je osobní asistence.

“Ta letos měla 18 let činnosti. Od roku 2001 ji poskytujeme nejen ve Frýdku-Místku. Děláme ji u klientů v seniorském věku, v dětském věku, v dospělém věku, všude u těch lidí, kteří pro handicap nebo pro své momentální onemocnění, v rámci rekonvalescence nebo pro svůj seniorský věk si pomoci nemůžou,” řekla Fejkusová.

Podané ruce dlouhodobě podporuje město Frýdek-Místek.

Jsem rád, že na území města Frýdku-Místu funguje sociální služba Podané ruce – osobní asistence. Za rok 2018 tuto službu využilo celkem 65 občanů našeho města. Frýdek-Místek službu podporuje z Programu na podporu a rozvoj sociálních služeb, na letošní rok přispěl částkou 800 tisíc,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Se službou canisterapie i osobní asistence se budou moci zájemci přijít seznámit na Dni otevřených dveří, který v rámci Týdne sociálních služeb proběhne 10. října od 9 do 16 hodin v prostorách Podaných rukou na Malém Koloredově.

“Srdečně zveme všechny, nejenom naše klienty, nejenom naše zaměstnance, ale i ty, kteří se chtějí podívat, co vůbec ty Podané ruce dělají, když už jsou tu tak dlouho a mají tu kanceláře. Ať se přijdou podívat,” vyzvala Fejkusová.

V příštím roce čeká Podané ruce velké jubileum, kdy oslaví 20 let své existence.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků