Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky důchodců na nohou. Senioři vyrazili pěšky z lískoveckého Hájku do Sedlišť

V lískoveckém hájku proběhl tradiční pochod seniorů. Cílem akce bylo, aby senioři udělali něco dobrého pro zdraví životní styl a aby se setkali se svými vrstevníky.

Točna autobusů v lískoveckém Hájku se v pátečních dopoledních hodinách zaplnila důchodci. Startoval tam totiž tradiční podzimní pochod pro seniory. Úderem deváté hodiny se všichni zúčastnění vydali na cestu.

“Tato akce je určena seniorům, ale také lidem se zdravotním postižením. Přicházejí sem senioři z Frýdku-Místku a nejbližšího okolí. Smyslem je podpořit jejich aktivní život, docílit toho, aby taky udělali něco pro své zdraví, protože chůze je takový nejpřirozenější pohyb člověka. Není ale důležitý jen ten pohyb. Stejně důležité je setkávání se s lidmi,” řekla vedoucí sociální pracovnice Centra denních služeb Domovinka Adéla Kotásková.

Jarní a podzimní pochody jsou u seniorů velmi oblíbené a vždy se jich účastní desítky lidí.

Anketa, senioři: 1. “Starý člověk se musí hýbat. Musí být souhra těla i ducha. Chodíme na bridge, tak musíme chodit i na vycházky.” 2. “Trochu pohybu potřebujeme. Jelikož sedím celý den u počítače, tak potřebuji pohyb a udělat něco pro své zdraví.” 3. “Myslím si, že je to výborná věc, protože lidi se sejdou, je to veselé.” 4. “Je to bezvadná akce, chodím každý rok jak na Olešnou, tak tady do Hájku. Je to takové zpestření našeho života.” 5. “Je to fajn, posmějeme se u toho, je to výborné.” 6. “Chodíme, dokud můžeme. Už se účastním asi potřetí.” 7. “Chodíme pokaždé. Nechodíme správnou cestou, protože jsem po operaci, tak si to trochu zkracujeme.”

“Jde vidět, že senioři si tyto pochody užívají. Neustále jich přibývá. Město se řídí myšlenkou zdravého stárnutí, takže toto je jeden z důkazů, protože senioři tímto pochodem udělají něco pro své zdraví, potkají se se svými přáteli nebo naváží přátelství nová,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Pochod pro seniory uspořádalo Centrum denních služeb Domovinka ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Frýdek-Místek a za finanční podpory města. 
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

LAMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG a.s. pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků