Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou je bezpečnost lidí. Povodí Odry pokácí 19 poškozených stromů kolem Ostravice

Povodí Odry pokácí poškozené stromy kolem řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Důvodem je jejich velmi špatný zdravotní stav, který ohrožuje bezpečnost kolemjdoucích.

Státní podnik Povodí Odry musí vykácet 19 stromů, převážně lip srdčitých a javorů klenů podél cyklostezky kolem řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Důvodem je špatný zdravotní stav stromů, které ohrožují bezpečnost lidí. 

“Pokáceny budou stromy, které v důsledku silného napadení jmelím ohrožují bezpečnost osob. Toto kácení musí být povoleno orgány ochrany přírody a ty doporučují při padesáti procentním napadení koruny jmelím strom pokácet,” sdělila mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková.

Nebezpečné stromy padnou k zemi do konce září.

“Kácení není vítanou činností, nicméně bezpečnost osob je prioritou. Nutno také podotknout, že Povodí Odry udělalo pro ochranu stromů, co mohlo. V minulých letech byly ořezány, aby se zlepšil jejich zdravotní stav. Vitalita stromů už byla ale natolik snížena, že začaly postupně odumírat. Za vykácené stromy Povodí Odry bohužel nové stromy nevysadí. Na tělese protipovodňové hráze to totiž není možné. Nicméně, my se budeme snažit najít v parku u řeky na městských pozemcích vhodná místa pro výsadbu nových stromů tak, aby časem nahradily jak společenské, tak i ekologické funkce těch pokácených,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Magistrát se dlouhodobě snaží navyšovat počty stromů ve městě. Každoročně jich vysadí několik stovek. 
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků