Prioritou je bezpečnost lidí. Povodí Odry pokácí 19 poškozených stromů kolem Ostravice

Povodí Odry pokácí poškozené stromy kolem řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Důvodem je jejich velmi špatný zdravotní stav, který ohrožuje bezpečnost kolemjdoucích.

Státní podnik Povodí Odry musí vykácet 19 stromů, převážně lip srdčitých a javorů klenů podél cyklostezky kolem řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Důvodem je špatný zdravotní stav stromů, které ohrožují bezpečnost lidí. 

“Pokáceny budou stromy, které v důsledku silného napadení jmelím ohrožují bezpečnost osob. Toto kácení musí být povoleno orgány ochrany přírody a ty doporučují při padesáti procentním napadení koruny jmelím strom pokácet,” sdělila mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková.

Nebezpečné stromy padnou k zemi do konce září.

“Kácení není vítanou činností, nicméně bezpečnost osob je prioritou. Nutno také podotknout, že Povodí Odry udělalo pro ochranu stromů, co mohlo. V minulých letech byly ořezány, aby se zlepšil jejich zdravotní stav. Vitalita stromů už byla ale natolik snížena, že začaly postupně odumírat. Za vykácené stromy Povodí Odry bohužel nové stromy nevysadí. Na tělese protipovodňové hráze to totiž není možné. Nicméně, my se budeme snažit najít v parku u řeky na městských pozemcích vhodná místa pro výsadbu nových stromů tak, aby časem nahradily jak společenské, tak i ekologické funkce těch pokácených,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Magistrát se dlouhodobě snaží navyšovat počty stromů ve městě. Každoročně jich vysadí několik stovek. 
Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Dnes 19:00 - 12:05
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Dnes 19:00 - 12:05
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 19.11. 12:05
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků