Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice F-M pořádala Beskydský endoskopický workshop. Účastnily se jej kapacity z celé ČR

Frýdeckomístecká nemocnice uspořádala další ročník Beskydského endoskopického workshopu. Účastnili se jej lékaři jak z našeho kraje, tak také kapacity z celé ČR. V rámci akce si lékaři vyměňovali zkušenosti z praxe a seznamovali se s novými metodami v oblasti gastroenterologie.

Nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje uspořádala v pořadí už 13. ročník Beskydského endoskopického workshopu. Letošním tématem byly novinky v gastroenterologii.

“Je to takové pracovní setkání gastroenterologů z MS kraje, na kterém sdílíme své zkušenosti a novinky v oblasti gastroenterologie a terapeutické endoskopie. Ten obor se výrazně rozvíjí, je stále více možností, jak pomoci našim pacientům, ty výkony jsou miniinvazivní. Letos máme více než 70 účastníků. Budeme vyšetřovat pacienty, kteří mají různá stádia nádorů trávicího ústrojí, řešit komplikované kameny, řešit zúženiny žlučových cest a některá závažná onemocnění slinivky břišní, která v poslední době narůstají a mohou být pro pacienty velmi nebezpečná. Ty výkony se provádí na endoskopických sálcích, jsou tam přítomni i jiní lékaři a výkony jsou přenášeny do samostatné místnosti ve formě video přenosu,” uvedl primář interního oddělení a Beskydského gastrocentra Petr Vítek. 

Odborného workshopu se vedle lékařů z pracovišť z Moravskoslezského kraje účastnili také odborníci z renomovaných pracovišť z celé ČR.

“Budeme tu předvádět koncept tzv. EURCP, tzn. spojení dvou chmetod, znamená to vyšetřování a léčbu žlučových cest a pankreatického slinivkového systému, a endosonografie, což je takový vnitřní ultrazvuk. Tyto dvě metody udělaly jakousi fúzi a já jsem tady jako představitel tohoto nového směru, díky kterému můžeme například propojovat žaludek nebo dvanáctník se žlučovými cestami, žaludek s tenkým střevem nebo kličky tenkého střeva mezi sebou za účelem nějaké drenáže u pacientů, kteří mají vážnou nádorovou diagnózu, nejsou vhodnými kandidáty operačního řešení a my těmi našimi zákroky ulehčujeme poslední měsíce života, takže tito pacienti mohou například normálně jíst, přijímat potravu, tekutiny,” sdělil Vladimír Nosek, primář Gastroenterologického odd. v Nemocnici Jablonec nad Nisou. 

Během odborného setkání zazněly čtyři  přednášky v rámci teoretické části. V průběhu praktické části bylo ošetřeno sedm pacientů. 
RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků