Ve F-M proběhla rada města. Radní řešili kanalizaci v příměstských částech i novoroční ohňostroj

Odkanalizování příměstských částí, ale také třeba novoroční ohňostroj, toto a další záležitosti měli na programu jednání radní města. V příspěvku vás s některými body blíže seznámíme.

Na frýdeckém magistrátu se konalo další zasedání rady města. Radní rozhodli o zakázkách na vybudování střediska osobní hygieny v domě s pečovatelskou službou na ulici Sadová a také o zakázce na odkanalizování částí Chlebovice, Skalice a Zelinkovice-Lysůvky.

“Co se týče budování kanalizace v částech Chlebovice, Skalice a Zelinkovice- Lysůvky, tak zakázky byly rozděleny na tři, to znamená na každou oblast zvlášť. Zájem byl vysoký, o každou se ucházelo v průměru 9 firem, což je v poslední době, kdy firmy mají přetlak zakázek překvapující. Navíc zakázky nabídly zrealizovat za nižší cenu, než byla cena předpokládaná. Kanalizaci v části Skalice vybuduje společnost Metrostav za 140 milionů korun. Tato společnost dala nejvýhodnější nabídku i na vybudování kanalizace v části Zelinkovice-Lysůvky, přesněji za cenu 17 milionů. Kanalizaci v Chlebovicích vybuduje společnost, kterou tvoří dvě společnosti a to IMOS Brno a VHS stavby, a to za částku přesahující 81 milionů korun. Na realizace projektu již máme přislíbeny dotace. V domě zvláštního určení neboli domě s pečovatelskou službou na ulici Sadová ve Frýdku vznikne středisko osobní hygieny podobné, jaké již řadu let funguje v DPS na ulic 17. listopadu v Místku a je využíváno jak klienty sociálních služeb tak je přístupné i seniorům, kteří žijí v domácím prostředí, ale nemají přizpůsobenu koupelnu svým potřebám, například mají v ní vanu, která je pro ně jen stěží přístupná, tak mohou za poplatek využít právě koupelnu v tzv. středisku osobní hygieny,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

U sociální oblasti ještě zůstaneme. Radní odsouhlasili přijetí dotací od Moravskoslezského kraje pro příspěvkové organizace města působící v oblasti sociálních služeb.

“Stát každoročně přerozděluje krajům finanční částky na podporu a zajištění chodu sociálních služeb. Kraj je dále rozděluje mezi poskytovatele sociálních služeb, působících na jeho území. Konkrétně v našem případě dostalo dotace 5 příspěvkových organizací města v celkové částce přesahující 4,6 milionů korun. Rozděleny budou mezi Centrum pečovatelské služby, Domov pro seniory, Hospic, Penzion pro seniory a Integrované centrum Žirafa,” sdělil Pobucký.

Radní rozhodovali také o službě sdílených jízdních kol, která na území města jezdí už druhým rokem. Teď schvalovali její další vylepšení pro občany.

“Na území města nyní jezdí 130 růžových kol s třístupňovou přehazovačkou, přibývají i místa pro parkování růžových kol do cyklostojanů a rozšířili jsme i zóny, kde je možné kolo parkovat. Letos do těchto zón patří například i sousední obce Sviadnov a Staré Město. Nová mikrozóna přibyla v návaznosti na žádosti uživatelů Rekol, taky na ulici Pavlíkova, kousek od obce Palkovice. A na řadu přijde další novinka. Od října do konce listopadu bude ve městě k dispozici i 5 sdílených elekrokol. Půjde o jejich testovací provoz, ověříme, jestli o půjčování elekrokol bude zájem, cena za jejich zapůjčení bude odlišná oproti „klasickým“ kolům, a to nástupní sazba bude 15 korun a poté korunu za minutu,” řekl primátor.

Radní v dalším bodu rozhodovali také o novoročním ohňostroji.

“Novoroční ohňostroj bude stejně jako v minulých letech. Trvat bude 12 minut a po tuto dobu stovky světelných raket, římských svící a kulových pum vytvářet na obloze různé obrazce. Náklady jsou stejné jako v minulých letech, a to 200 tisíc korun.

Vybraná témata podrobněji rozebereme v samostatných reportážích, které vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu.
Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 22.10. 4:16
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 22.10. 4:16
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Karel Plíhal / koncert

07.11. 19:00 - 22.10. 4:16
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu