Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havajský ples ve Frýdku-Místku, takto se umí bavit handicapovaní

Hudba, tanec, zábava, to všechno si užili lidé s postižením na havajském plese. Ten pro ně přichystal spolek Katolický lidový dům.

Lidový dům v Místku se stal dějištěm kulturní události pro osoby se zdravotním a mentálním postižením. Ze sálu se ozývala hudba, lidé tančili a bavili se.

“Chtěli jsme dát dohromady všechny lidi z města a okolí, kteří jsou jakkoli postižení. Je jich tady spoustu, někteří se znají, jiní ne, proto jsme se rozhodli uspořádat pro ně společnou akci. Čekali jsme poloviční účast, která je nakonec obrovská. Věřím, že se tu klientům líbí. Tématem je havajský ples, protože se takto vlastně loučíme s létem. Klienti dostali u vstupu dárky, havajské věnce, měli jsme tady už i vystoupení a na závěr je čeká tombola,” popsala organizátorka akce Jana Kohutová.

Anketa, účastníci akce: 1. “Je to tady dobře nachystané, dobrá muzika, jídlo, dary atd. Je to tady bezva.” 2. “Líbí se mi tady, už jsem i tančila.”

“Veliký přínos vidím v tom, že se lidé pobaví, zatančí si a užijí si to, co normálně nemají. Moc se těšili a budou z toho mít dlouho veliké zážitky,” řekla vedoucí oddělení dílen Integrovaného centra Žirafa Ivona Sikora

“Jsem rád, že Lidový dům v Místku tuto akci pořádá. Z mého pohledu je to společenská událost, která lidem se zdravotním postižením umožní potkat se, pobavit se, možná navázat nová přátelství. Každá taková akce, která přispívá ke zvyšování kvality života lidí s mentálním postižením je prospěšná a zaslouží si podporu. Mohou se zde setkat lidé s mentálním postižením, kteří využívají služeb zařízení na území města, jedná se například o klienty městské příspěvkové organizace Žirafa - Integrované centrum, Handicap centrum Školy života či denního centra Maják. Líbí se mi, když organizace, které poskytují služby stejné cílové skupině vzájemně spolupracují,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Havajský ples se vydařil, organizátoři proto plánují uspořádat další tematický ples i v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy