Zbytečné betonové plochy zmizí, ve Frýdku-Místku je nahrazují trávou

Frýdek-Místek se zbavuje nepoužívaných betonových ploch. Vedení města ke kroku přistoupilo už dávno v rámci vytváření příjemnějších podmínek pro život na sídlištích. Plochy následně sanuje a nahrazuje novou trávou.

Na sídlištích ve městě leží desítky starých asfaltových nebo betonových ploch a dalších zbytečných prvků, které v dnešní době nemají žádné využití. Vedení města se proto už před několika lety rozhodlo tyto prvky a plochy zlikvidovat a namísto nich zasadit trávu a zpříjemnit tak vzhled dotčených lokalit.

„Od roku 2016 postupně odstraňujeme ze sídlišť prvky z minulého století, které už dávno neplní žádnou smysluplnou funkci, a naopak jsou spíše překážkou ve veřejném prostoru a zeleni. Mám na mysli zejména železobetonové zídky, ale taky neúčelové asfaltové plochy hned vedle chodníků nebo již dávno nevyužívané sušáky na prádlo a klepáče, které stojí na vybetonované nebo vyasfaltované ploše. Všechny zmíněné prvky a plochy jsou nežádoucí, nejen proto, že jsou velmi nevzhledné, ale také proto, že se zejména v létě nahřívají a sálají teplo do již tak rozpáleného sídliště. Proto je nahrazujeme zelení, která plní hned několik funkcí. Tráva, květiny i stromy zvyšují vlhkost a kvalitu vzduchu, eliminují hluk a působí pozitivně na naši psychiku. Jednoznačně zpříjemňují podmínky pro život v koncentrované bytové zástavbě, což je naším cílem,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Třetí etapa demolice a sanace nevyužívaných zpevněných ploch zahrnuje třináct míst v různých částech města.

“Tři plochy budou v Místku na ulici M. Majerové, na sídlišti Anenská a na sídlišti 17. listopadu. Zbytek je ve Frýdku, například v ulici Nad Rybníkem, Nad Stadionem, Jeronýmova, M. Magdonové, Cihelní nebo u 11. základní školy. Práce budeme provádět postupně v rámci vytížení našich kapacit. Chtěli bychom to dokončit do konce roku s tím, že plochy budou odstraňovány, budou naváženy novou hlínou a zatravňovány. Pokud bude doba pokročila a travní semeno bude vysazováno už skoro v zimě, předpokládáme, že dosev provedeme v jarním období,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nepoužívané betonové a asfaltové plochy a prvky, které jsou vhodné k odstranění a zatravnění, vytipovávají při své pravidelné kontrolní činnosti a pochůzkách městem referenti odboru životního prostředí.
Pýcha osamělosti / inscenace podle knihy Petra Pitharta

15.11. 19:00 - 12.11. 20:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 12.11. 20:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 12.11. 20:30
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků