Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbytečné betonové plochy zmizí, ve Frýdku-Místku je nahrazují trávou

Frýdek-Místek se zbavuje nepoužívaných betonových ploch. Vedení města ke kroku přistoupilo už dávno v rámci vytváření příjemnějších podmínek pro život na sídlištích. Plochy následně sanuje a nahrazuje novou trávou.

Na sídlištích ve městě leží desítky starých asfaltových nebo betonových ploch a dalších zbytečných prvků, které v dnešní době nemají žádné využití. Vedení města se proto už před několika lety rozhodlo tyto prvky a plochy zlikvidovat a namísto nich zasadit trávu a zpříjemnit tak vzhled dotčených lokalit.

„Od roku 2016 postupně odstraňujeme ze sídlišť prvky z minulého století, které už dávno neplní žádnou smysluplnou funkci, a naopak jsou spíše překážkou ve veřejném prostoru a zeleni. Mám na mysli zejména železobetonové zídky, ale taky neúčelové asfaltové plochy hned vedle chodníků nebo již dávno nevyužívané sušáky na prádlo a klepáče, které stojí na vybetonované nebo vyasfaltované ploše. Všechny zmíněné prvky a plochy jsou nežádoucí, nejen proto, že jsou velmi nevzhledné, ale také proto, že se zejména v létě nahřívají a sálají teplo do již tak rozpáleného sídliště. Proto je nahrazujeme zelení, která plní hned několik funkcí. Tráva, květiny i stromy zvyšují vlhkost a kvalitu vzduchu, eliminují hluk a působí pozitivně na naši psychiku. Jednoznačně zpříjemňují podmínky pro život v koncentrované bytové zástavbě, což je naším cílem,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Třetí etapa demolice a sanace nevyužívaných zpevněných ploch zahrnuje třináct míst v různých částech města.

“Tři plochy budou v Místku na ulici M. Majerové, na sídlišti Anenská a na sídlišti 17. listopadu. Zbytek je ve Frýdku, například v ulici Nad Rybníkem, Nad Stadionem, Jeronýmova, M. Magdonové, Cihelní nebo u 11. základní školy. Práce budeme provádět postupně v rámci vytížení našich kapacit. Chtěli bychom to dokončit do konce roku s tím, že plochy budou odstraňovány, budou naváženy novou hlínou a zatravňovány. Pokud bude doba pokročila a travní semeno bude vysazováno už skoro v zimě, předpokládáme, že dosev provedeme v jarním období,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nepoužívané betonové a asfaltové plochy a prvky, které jsou vhodné k odstranění a zatravnění, vytipovávají při své pravidelné kontrolní činnosti a pochůzkách městem referenti odboru životního prostředí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy