Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Frýdku-Místku se představily veřejnosti. Předvedly svůj areál i techniku

Městská společnost Technické služby otevřela dveře veřejnosti. Zájemcům ukázala celý areál včetně vozového parku. O zábavu měly postaráno také děti.

Technické služby Frýdku-Místku už potřetí uspořádaly Den otevřených dveří. Zájemci si mohli prohlédnout celé zázemí společnosti, která se ve městě stará například o sečení trávy, ořezy stromů, čištění města či vysprávku silnic a chodníků a dozvědět se vše, co s jejich prací souvisí. 

“Prezentovali jsme prakticky veškerou techniku, kterou máme, takže jak provozu komunikace, tak i provozu zeleně, protože veškeré činnosti, které se toho týkají, realizujeme my. Dále provoz technická správa, realizace zastávek, laviček, streetballových košů, hokejbalových branek, veškeré typy plotů, kuchyňské linky vyrábíme, to všechno jsme jim ukázali,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Co se týče techniky, tak návštěvníky velice zaujala unikátní svahová sekačka spider. Lidé mohli nahlédnout ale i na dispečink, odkud zaměstnanci technických služeb sledují jednak stav veřejného osvětlení, ale taky semaforů ve správě města. Dostávají na něj taky informace z teplotních čidel zabudovaných ve vozovkách, což jim pomáhá operativně reagovat na stav komunikací zejména v podzimním a zimním období. Seznámili se také se skladovým hospodářstvím společnosti.

“Máme zhruba dva a půl tisíce položek, zásoby se pohybují od 4 a půl do sedmi milionů v průběhu roku. Je tady široký záběr od pohřebnictví, zeleně po elektro. Lidé  jsou překvapeni, jaký tady je ten záběr, kolik tady máme různých druhů materiálu, a co všechno pro tu naši činnost potřebujeme,” sdělil vedoucí Úseku zásobování TS F-M Ivo Křižák.

I přes nepřízeň počasí přilákala akce spoustu návštěvníků.

Anketa, návštěvníci: 1.”Je to super. Líbí se mi ty stroje. Mají to tu pěkné.” 2. “Já jsem tady deset let působil, tak jsem přišel zavzpomínat. Ohromně se technické rozrostly. Je to tu úžasné.” 3. “Moc se mi to tu líbí, jsou to zajímavé prostory, do kterých se člověk normálně nedostane, zajímavá technika, jsem rád, že jsem tady.” 4. “Je to krásné. Já jsem říkala, že tady mají tak čisto, že to určitě schválně vyzametali, ale prý ne, takhle je to tu pořád. Krásné.”

Zájem o prohlídky v rámci Dne otevřených dveří je rok od roku větší. Zatímco v předešlých dvou letech činila návštěvnost něco kolem stovky lidí, letos jich dorazilo už 136.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

OFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail