Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plechovky nově do žlutých kontejnerů. Frýdek-Místek rozšířil možnosti třídění odpadu

Ve Frýdku-Místku rozšířili třídění odpadu o plechovky od nápojů. Ty lze nově vhazovat do žlutých kontejnerů, které jsou primárně určeny na plasty.

Město zavedlo novinky v oblasti sběru a třídění odpadů. Od srpna mají občané možnost třídit kovové obaly od nápojů, tedy plechovky od piva, limonád, energetických nápojů a podobně. Vhazovat  je mohou společně s plasty do žlutých kontejnerů.

„Společné třídění plechovek od nápojů s plasty nebude vyžadovat přistavení dalších speciálních kontejnerů na další druh odpadu. Už teď na sídlištích bojujeme s nedostatkem místa pro umístění popelnic. Společné vhazovaní plechovek a plastů do žlutých kontejnerů tak vidíme jako nejlepší řešení,“ vysvětlil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Upozornění na možnost vhazování plechovek od nápojů do žlutých kontejnerů občané najdou přímo na těchto nádobách.

“Aby si to občané lépe pamatovali a aby před barevnými kontejnery neváhali, do kterého vlastně mohou plechovku od nápojů vyhodit, jsou žluté kontejnery označovány samolepkou, která na tuto novinku upozorní. Pokud je na jednom stanovišti více žlutých kontejnerů, je samolepkou označen pouze jeden z nich, ale plechovky lze vhodit i do těch ostatních,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Po vysypání žlutého kontejneru do sběrného vozidla se jeho obsah dopraví na dotříďovací linku v Lískovci, kde dojde k ručnímu oddělení plechovek od plastů. Následně budou obě tyto komodity předány k dalšímu využití. Protože se plechovky od plastů budou třídit ručně,  nemůžou se z hygienických důvodů a zajištění bezpečnosti pracovníků na dotříďovací lince vhazovat do žlutých kontejnerů konzervy, ve kterých zůstávají zbytky potravin a často mají ostré hrany.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy