Ve F-M proběhla rada města. Radní rozhodovali o opravách bytů i o spolupráci s Basketpointem

Oprava dalšího z bytů v domě zvláštního určení nebo výstavba basketbalové haly pro děti a mládež, toto a další témata řešili na své schůzi radní města. V prvním příspěvku vám některé body blíže představíme.

V budově frýdeckého magistrátu proběhla další schůze rady města. Radní měli na stole k řešení několik bodů. Mimo jiné odsouhlasili konání a účel veřejné sbírky Vánoční strom, která se ve městě koná pravidelně.

“ Sbírka se uskuteční od 29. listopadu, kdy bude na místeckém náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Sbírka bude probíhat až do konce roku. Její výtěžek bude letos určen pro městský hospic, který za peníze dárců pořídí antidekubitní matrace, které pomáhají předcházet vzniku proleženin u dlouhodobě ležících klientů,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Radní rozhodli také o uzavření smlouvy na opravu dalšího z bytů v domě zvláštního určení neboli domu s pečovatelskou službou na ulici 17. listopadu s číslem popisným 147 v Místku.

“ Letos jsme v domech s pečovatelskou službou na ulici 17. listopadu opravili více jak desítku bytů a v opravách pokračujeme. Nyní projde celkovou rekonstrukcí byt o velikosti 2+1 – původní jádro bude vybouráno a bude zde vyzděna zbrusu nová koupelna, vyměněny podlahy i elektroinstalace, nové budou i omítky. V bytě bude instalována nová kuchyňská linka a nové budou vnitřní i vstupní dveře. Náklady jsou vyčísleny na více jak 300 tisíc korun,” řekla mluvčí.

Rada města rozhodla také o opětovné spolupráci se spolkem Basketpoint, zastoupeným Zdeňkem Navrátilem, v rámci výstavby baskterbalové haly pro děti a mládež u páté základní školy.

“ Zastupitelstvo dalo loni výstavbě haly zelenou. Schválilo prodej pozemků pro její výstavbu a současně odsouhlasilo dotaci ve výši 17 milionů korun na výstavbu. Spolek žádal o dotace i kraj, který na výstavbu taktéž přispěje, a také ministerstvo školství. To ale žádosti nevyhovělo, takže to vypadalo, že hala nebude. Ovšem situace nabrala nový spád,  spolek v čele se Zdeňkem Navrátilem sdělil, že ministerstvo zveřejnilo v závěru září nový dotační titul pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, a že požádá o dotaci na halu z tohoto zdroje. Pokud by ji dostal, hala by se mohla začít stavět. A aby se zkrátily prostoje, je vhodné už teď vybrat zhotovitele stavby. Basketpoint nemá zkušenosti se zadáváním a řízením veřejném zakázky na zhotovitele, proto opětovně požádal v této souvislosti o pomoc město, které zakázku opět zadministruje,” uvedla Matějíková.

Město takto učinilo už v loňském roce, protože ale spolek loni dotaci od ministerstva nezískal, musela být zakázka zrušena. Nyní bude vypsána zakázka nová. Vybranými tématy se ještě budeme zabývat podrobněji v samostatných reportážích.
Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 22.10. 4:08
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 22.10. 4:08
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Karel Plíhal / koncert

07.11. 19:00 - 22.10. 4:08
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu