Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku běží Farmářské trhy. Tentokrát lákají na nabídku rybích specialit

Do Frýdku-Místku dorazí další tematicky laděné farmářské trhy. Ve čtvrtek 17. října mohou návštěvníci shlédnout ukázky přípravy sladkovodních ryb na různé způsoby. Chybět nebude ani jejich ochutnávka.

Farmářské trhy navštěvují nejen obyvatelé Frýdku-Místku, ale také lidé z okolních měst a obcí, kteří na nich najdou zboží všeho druhu. Letošní farmářské trhy zahájil začátkem května oblíbený květinový trh, který byl kvůli nedostatku výpěstků ovoce a zeleniny zaměřený hlavně na prodej květin. V červnu začala sezóna jahod, v červenci, srpnu a září už byli na trzích v co možná nejvyšší míře zastoupeni prodejci ovoce a zeleniny. Teď v říjnu přichází trhy s další zajímavou nabídkou. Návštěvníky zvou nejen na tradiční podzimní zboží, ale zejména na rybí speciality.

“V  rámci akce „Ryba na talíř“ zazní informace o skladování ryb, chybět nebudou praktické ukázky jejich porcování a přípravy na talíř ani jejich ochutnávka.  Cílem je zvýšit povědomí široké veřejnosti o tom, že konzumace ryb má příznivé účinky na naše zdraví. Na trhu samozřejmě nebude chybět tradiční zboží, od mléčných výrobků, pečiva, vajec, marmelád nebo koření, přes sezónní zeleninu - zejména brambory, mrkev, cibuli a česnek, až po rukodělné výrobky,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Pokud čtvrteční farmářské trhy nestihnete, nezoufejte. Do konce roku proběhnou ještě několikrát.

“Do konce roku se budou konat ještě tři farmářské trhy. Kromě 17. října to bude také 31. října, kdy budou tematicky zaměřeny na Dušičky. Poslední letošní farmářský trh se uskuteční 14. listopadu a bude ve znamení zabijačky,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město pořádá farmářské trhy od roku 2011. Za tu dobu se staly nejen místem, kde si mohou lidé nakoupit kvalitní potraviny a další zboží, ale také společenským centrem, kde se lidé setkávají a baví se s přáteli třeba u doprovodného programu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy