Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek je městem zeleně. Další nové stromy se budou sázet koncem října

Frýdek-Místek je městem zeleně. Každoročně v něm přibývají jak květinové záhony, tak také keře a stromy. S příchodem podzimu se začalo s dalším vysazováním. Ve městě tak přibude více než 150 nových stromů.

Podzimní dny jsou jako stvořené pro novou výsadbu keřů a stromů. Ve městě v tuto chvíli zaměstnanci technických služeb vysazují zhruba 120 nových keřů, zejména růže a kaliny.

“Snažíme se rozšiřovat zeleň ve městě každým rokem. Například loni jsme vysadili 200 stromů a 2000 keřů. V tom letošním roce jsme v tom pokračovali, takže na začátku roku jsme vysazovali hlavně keře a teď před koncem roku budeme vysazovat dalších 150 stromů. Je to z toho důvodu, že právě ten podzimní výsev je lepší pro ujmutí toho stromu do budoucna. Chceme v tom pokračovat i v dalších letech, nicméně ne všude se dají stromy a keře vysadit. Máme velké komplikace při hledání vhodného místa z hlediska polohy inženýrských sítí, na těchto místech se bohužel stromy vysazovat nedají. Takže zaměstnanci odboru životního prostředí prochází městem, vytipovávají vhodní místa a Technické služby následně stromy sadí,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

S výsadbou stromů začnou Technické služby v poslední dekádě října. 

“Máme zadáno asi 140 stromů s balem, což je nejčastěji zadávána výsadba. Zhruba 80 jich bude ve frýdecké části, 60 stromů v místecké části. Budou převažovat standardní stromy, jako jsou duby, olše, jírovce a stále modernější okrasné třešně a jabloně. V Místku bude i nějaký liliovník, případně pavlovnie,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vedle těchto lokalit zahájí zaměstnanci technických služeb výsadbu také na už dokončených investičních akcích.

“Konkrétně na pohřebišti v Lískovci, kde budou vysazeny čtyři okrasné třešně plus 44 javorů. V posledních dnech října dokončíme rekonstrukci náměstíčka na pohřebišti v Panských Nových Dvorech, kde vysadíme celkem 37 stromů, deset třešní a něco přes 30 tisů. ” řekl Kohut.

Celkové náklady na novou výsadbu činí zhruba 800 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy