Centrum aktivních seniorů ve F-M plní svůj účel. Proběhly tam i tradiční Hry seniorů

Ve městě proběhl další ročník tradičních her seniorů. Letos ovšem zcela v novém. Poprvé se konal v nedávno otevřeném Centru aktivních seniorů. Naše kamera při tom nemohla chybět.

Tělocvična Centra aktivních seniorů se poprvé stala dějištěm tradičních Her seniorů. Ty ve městě proběhly už po třinácté v řadě.

“Máme krásně postavené Centrum aktivních seniorů a nyní se plní různými aktivitami. Jednou z nich jsou i tradiční Hry seniorů. Jsem velmi rád, že zájem o tuto akci je,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dříve než vypukly samotné hry si senioři zazpívali.

“Jsem velmi rád, že tady takováto aktivita je. Chtěl bych poděkovat letošním organizátorům, kterým je Svaz důchodců Frýdku-Místku. Díky tomu se tu účastní zástupci našich příspěvkových organizací, jedná se o Hospic, Domov pro seniory, Penzion pro seniory, Domovinka, ale také zástupci Charity. Díky této akci se senioři potkají mezi sebou, soutěží mezi sebou, ale hlavně si užijí zábavné odpoledne. Neustále opakuji, že město podporuje zdravé stárnutí, a toto je opět jeden z důkazů, že to myslíme vážně a do budoucna chceme tyto akce i nadále podporovat,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Na účastníky her čekalo několik disciplín, v nichž mohli předvést své dovednosti a vysloužit si tak cenné body.

“Z jednotlivých organizací přicházejí družstva a my se snažíme jim vyjít vstříc tak, že i ti účastníci, kteří už mají vyšší věk, kteří už se nemohou tolik pohybovat, ale stále mají bystrý rozum, aby se mohli uplatnit. Ty disciplíny jsou na mnemotechniku, na pozornost a možná i na znalosti. Hlavně nám jde o to, abychom se dobře bavili. Začínáme pozorností, kdy jsou drobnosti, na které se půl minuty dívají, pak se přikryjí a oni mají napsat, co si zapamatovali z těch deseti věcí, které měli na stole. Čím víc toho mají, tím mají lepší body. Potom budeme skládat puzzle, budeme střílet hokejkou na branku a tak dále. Mají s sebou i svoje podpůrné skupiny, my jim říkáme roztleskávačky,” popsal předseda Svazu důchodců Frýdku-Místku Dalibor Kališ.

Anketa, účastníci akce: 1.”Je to tu výborné. Doufám, že to tak bude až do konce.” 2. “Je to vynikající.” 3. “Líbí se mi tu moc. Jsem tu poprvé a líbí se mi to.” 4. “Je to tu pěkné. Jsem na takové soutěži podruhé.”

“Jsem moc ráda, že se letošních Her seniorů účastním, a vlastně přebírám také pomyslnou štafetu Her seniorů, protože v příštím roce budeme tyto hry pořádat my, takže se Hry seniorů vlastně vrátí tam, kde před 13 lety vznikly. Na to se těším a slibuje, že budou zase uspořádány tak, jak jsou všichni zvyklí a že budou mít tu nejvyšší úroveň, kterou jsme schopni zajistit,” uvedla ředitelka Centra pečovatelské služby Eliška Adamová.

Na nejlepší samozřejmě čekaly ceny. To nejdůležitější, tedy prožitek ze hry a dobrou náladu, si ale z Her seniorů odnesly všichni.
Hals zu kurz / česko-německá adaptace hry

Dnes 19:00 - 10:49
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Moc Bezmocných / inscenace ve veřejném prostoru

Zítra 18:30 - 15.11. 10:49
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 15.11. 10:49
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků