Pěknější Vánoce pro děti z azylového domu. Magistrát uspořádal potravinovou sbírku

Odbor sociálních služeb magistrátu uspořádal v rámci humanitární akce s názvem Dny proti chudobě potravinovou sbírku. Zapojili se do ní úředníci magistrátu i jeho vedení. Potraviny sbírali pro Azylový dům Sára.

V uplynulém týdnu probíhaly Dny proti chudobě. A jak se už stalo tradicí, vedle mnoha jiných dobročinných akcí se na frýdeckém magistrátu v rámci nich konala také potravinová sbírka. Zapojili se do ní jak zaměstnanci magistrátu, tak také vedení města.

“Město se každoročně zapojuje do mezinárodní kampaně, která je zaměřena na vymýcení chudoby. V těchto dnech probíhají na území města Dny proti chudobě. Organizace, jako jsou Slezská diakonie, Charita, ADRA, Český červený kříž a samotné město vytvářejí akce, na kterých chtějí upozornit právě na takovou citlivou skupinu, která čelí největší chudobě a sociálnímu vyloučení. Z toho důvodu i zaměstnanci odboru sociálních služeb připravili potravinovou sbírku, která je zaměřena na podporu dětí a matek v Azylovém domě Sára. Potravinová sbírka je zaměřena tematicky. Ty potraviny mají být určené na přípravu vánočního cukroví, což určitě, matky a děti ocení a budou mít z toho radost,” řekla vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku Jarmila Kozlová.

Stůl se tak rychle plnil balíky piškotů, rýže, marmeládami, různými ovocnými konzervami, ale třeba i sirupy nebo čaji.

“Jsem velmi rád, že se do této sbírky zapojili jak zaměstnanci magistrátu, tak i veřejnost. Jde to vidět, že stůl je plný a že se tu nanosila spousta potravin, které půjdou potřebným osobám. Jedná se o čtvrtou sbírku a věříme, že v ní budeme pokračovat i v dalších letech,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

V loňském roce vybrali zaměstnanci magistrátu 244 kilogramů potravin, které pak předali azylovému domu Sára. A i letos se pod nejrůznějšími potravinami doslova prohýbal celý stůl.
Hals zu kurz / česko-německá adaptace hry

Dnes 19:00 - 11:55
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Moc Bezmocných / inscenace ve veřejném prostoru

Zítra 18:30 - 15.11. 11:55
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 15.11. 11:55
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků