Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K lékaři i za zábavou. Klienti Školy života ve F-M budou jezdit novým vozem

Handicap centrum Škola života získalo nové vozidlo pro své klienty. Díky němu se teď mohou pohodlně přepravovat za různými aktivitami, kterých tento denní stacionář pořádá celou řadu.

V průběhu loňského roku se příspěvkové organizaci Handicap centrum Škola života nenávratně porouchalo vícemístné vozidlo, které přepravovalo klienty s mentálním, zrakovým či kombinovaným postižením ať už k lékaři, nebo za zábavou. Organizace se tak musela začít starat o získání nového vozu. To se v letošním roce podařilo.

“Zakoupili jsme Toyotu Verso, která má devět míst plus velký nákladní prostor, kam se mohou umístit zavazadla. Jezdíme s klienty každý týden na bazén, na výlety, akce našich družebních stacionářů, takže to auto využíváme téměř každodenně,” sdělil ředitel Handicap centra Škola života Antonín Žáček.

Nové vozidlo organizace pořídila díky dotaci Moravskoslezského kraje, příspěvku města a darům sponzorů.

“Město Frýdek-Místek přispělo částkou 70 tisíc korun na automobil pro Handicap centrum Škola života. Jejími uživateli jsou mentálně postižení, zrakově postižení či osoby s kombinovaným postižením. Přeji, aby jim nové vozidlo dobře sloužilo a najeli mnoho šťastných kilometrů. Ještě dodám, že v letošním roce je to již druhé auto, které díky příspěvku města získal poskytovatel sociálních služeb, byl to také spolek Cesta bez bariér, který získal částku 270 tisíc a to na přestavbu automobilu pro tělesně postižené občany

Frýdku-Místku,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Cílem Handicap centra je zvýšit kvalitu života svých uživatelů a podpořit jejich reálné možnosti zapojení se do společnosti. Tyto cíle naplňuje individuální prací s jednotlivými uživateli podle druhu zdravotního postižení při zachování jejich lidské důstojnosti v náležité kvalitě.
STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

STAVING Frýdek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků