Pohřebiště na Panských Nových Dvorech změnilo svou podobu, jedna velká rekonstrukce je u konce

Na centrálním pohřebišti v Panských Nových Dvorech dokončili hned několik oprav. Velkou rekonstrukcí prošla spodní část hřbitova a oprav se dočkala i obřadní síň. Více už v následující reportáži.

Centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech mění svou podobu. Už několik let tam probíhají radikální rekonstrukce, tak aby místo posledního odpočinku zesnulých bylo co nejdůstojnější a pozůstalí mohli komfortně docházet uctít jejich památku. V minulých dnech byla dokončena jedna z nejrozsáhlejší oprav hřbitova, a to v jeho spodní části.

“Těší mě, že se práce stihly do Dušiček, kdy je pohyb osob na hřbitově největší. velkou a vkusnou změnou prošly prostory pod křížem, kolem kapličky a vsypové loučky. Nově vydlážděné plochy lemují nové lavičky a nově vysazené stromy. Vysazeno zde bylo 33 tisů a 10 okrasných jabloní. Hřbitov se tak stal opravdu důstojným místem posledního odpočinku,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“My jsme ty práce zahájili už počátkem července, s tím, že ten rozsah byl skutečně veliký. Vyměnila se veškerá dlažba, dneska je tu směsice tří druhů, ať už klasická zámková, která navazuje na stávající chodníky, tak ta centrální z betonové dlažby 30x20 cm o tloušťce 80 mm. Rohy a část, kde se provádí smuteční akt vsypem, tak ta je z žulové mozaiky. Byla provedena razantní úprava stávajícího schodiště, které bylo v havarijním stavu. Dnes je velice pěkné, je tam 12 žulových schodů, vyrovnává výškový rozdíl ploch v této části a části, která navazuje,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Rekonstrukcí prošla také obřadní síň.

“Došlo k vybudování nového chladicího boxu a k rekonstrukci dvou stávajících chladicích boxů. Vybudovala se místnost pro úpravu zemřelého. Došlo i k pořízení nového katafalku. Doufám, že to zvýší komfort jak pro pozůstalé a vypravitelé pohřbu, tak i pro personál. Kromě těchto větší prací byly i menší, jako čištění žlabů, drobné úpravy omítek a podobně. Příští rok se plánují i nějaké další úpravy na oponě a na posuvném zařízení opon,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

Město dále plánuje také rozšíření centrálního hřbitova. Možná už v příštím roce by se v místech, kde v minulosti stávaly skleníky, mohlo začít budovat kolumbárium, zóna pro epitafní desky i hrobová místa. Kapacita hřbitova by se tak mohla navýšit o více jak tři tisíce nových hrobových míst.
Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

Dnes 19:00 - 19:23
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Zítra 19:00 - 18.11. 19:23
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Zítra 19:00 - 18.11. 19:23
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků