Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku otevřeli unikátní skatepark. Patří mezi největší Česku

Příznivci kolečkových sportů ve Frýdku-Místku se dočkali. Město slavnostně otevřelo nový skatepark. Ten je navíc jedním z největších v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část.

Za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště naproti haly Polárka ve Frýdku-Místku vyrostl zcela nový a unikátní skatepark. Město jej slavnostně otevřelo za účasti skejťácké komunity a dalších příznivců kolečkových sportů.

“Dnešek je velkým dnem pro všechny příznivce skatu, koloběžek i kol, kteří si chtějí užívat svůj sport v novém skateparku. Trvalo to dlouhých osm let, než jsme vybrali místo tak, aby nevadilo nikomu z lidí, kteří bydlí v blízkém okolí. V této lokalitě je to výborná poloha, protože nejbližší domy jsou daleko. Skejťáci si tady mohou hrát, sportovat, mít tu své akce. Ten skatepark je připraven nejen pro reprezentaci ČR, ale mohou tu být i mistrovská mezinárodní utkání, takže je to ve výborné kvalitě. Firma, která to dělala, je opravdu profesionální. Chtěl bych všem popřát, ať se jim tu daří, a hlavně bez zranění,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“My jsme tu situaci ohledně skateparku řešili osm let, kdy se zrušil skatepark pod mostech, takže jsme víceméně jezdili, kde jsme mohli, v okolních městech a tu dobu jsme se taky snažili vykrýt provizorním skateparkem u řeky, který jsme měli nějakou dobu pod správou, a tím pádem jsme mohli pro ty kluky, tu mládež něco dělat,” sdělil zástupce komunity skateboardistů ve Frýdku-Místku Oldřich Šrubař.

Monolitický betonový skatepark je rozdělený na streetovou plochu a bazénovou část o rozloze 17,5 x 30 metrů s obloukovou střechou, která ochrání před sluncem i nepříznivým počasím. Streetové části dominují překážky běžné v pouličním prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a podobně. Její součástí je také betonová tribuna.

“Postavili jsme tady jeden z největších skateparku v ČR, víceméně největší rozlohou na Morave. Je to necelých 2000 metrů čtverečních. Je zde i zastřešený bowl 600 metrů čtverečních, což v ČR nemá obdoby. Je to jedinečný park. Tím, že je velký, tak jsme tu mohli navrhnout spoustu různorodých překážek od těch nejmenších až po ty největší pro profíky  jezdce, kteří se tu můžou celá život zlepšovat,” popsal stavbyvedoucí Martin Lucuk

Skatepark je určený pro jízdu na skateboardu, kolečkových bruslích, koloběžkách i BMX kolech.

Anketa, příznivci kolečkových sportů: 1. “Je to tu seper, moc se mi to ti líbí, ale jsme začátečník, takže se teprve učím.” 2. “Je to úžasné. Je to skatepark, který má všechny prvky, které skatapark má mít. Každý si tu najde to svoje. Zakrytý bazén je jedna velká výhoda.” 3. “Je to super. Je to tu hodně dobré.”

Nový skatepark bude v provozu po celý rok - v březnu od 7 do 18 hodin, od dubna do konce října do 20 hodin, v listopadu do 18 hodin a od prosince do února od 8 do 16 hodin. Zavřený bude pouze v případě silného deště a mokrých překážek, sněhu a ledu.

“Já jsem rád, že se po komplikacích s výběrem místa a zhotovitele podařilo skatepark realizovat a doufám, že si ho uživatelé užijí a že tu bude co nejméně zranění. V souvislosti s výstavbou skateparku se dokonce objevili i kvalifikovaní trenéři, kteří zde budou působit, a uživatelé si tak můžou se zkušenými lektory zdokonalovat své znalosti a osvojit si techniku,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město má v plánu vybudovat vedle skateparku také pumptrack. Pokud půjde vše hladce, mohlo by se se stavbou začít už ve druhé polovině příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy